קצב מבקש עוד ארכה, שוקל עדיין לפנות לעליון

הסיכוי שבית המשפט יקבל את בקשתו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס נמוך ביותר. פרקליטיו המליצו לו להימנע מבקשת דיון חוזר

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
תומר זרחין

על אף שכבר ביקש וקיבל ארכה ובניגוד להערכות, הגיש היום (חמישי) הנשיא לשעבר, משה קצב, בקשה נוספת לקבלת ארכה לצורך הגשת בקשה לקיים דיון נוסף בבית המשפט העליון, בהרכב שופטים מורחב. זאת, על הרשעתו בביצוע עבירות מין חמורות, ובראשן אונס.

למרות שחלק מפרקליטיו המליצו לו שלא להגיש בקשה כזו, החליט האנס המורשע לנסות ולמצות את התהליך והגיש באמצעות עורך הדין ציון אמיר בקשה לארכה נוספת, בת 60 יום, להגשת בקשה מנומקת.

הסיכוי שבנסיבות אלה בית המשפט יקבל את הבקשה לקיים דיון נוסף נמוך ביותר. זאת, לאור העובדה שפסק הדין בערעור אותו הגיש קצב לעליון על הרשעתו בבית המשפט המחוזי לא מעלה שאלות משפטיות יוצאות דופן, אלא מבוסס בעיקרו על קביעות עובדתיות ביחס למהימנות של עדים. יצוין כי כבר בחודש נובמבר הגיש קצב בקשה למתן ארכה להגיש בקשה לדיון נוסף, ובית המשפט אישר לו להגיש בקשה מפורטת עד ה-8 בינואר.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

קצב ביקש בחודש שעבר דיון נוסף בעניינו בעליון בהרכב מורחב. פרקליטיו נימקו את הבקשה בכך שלאחר שעיינו בנימוקי פסק הדין בערעור, לדעתם יש מקום להגיש בקשה לדיון נוסף. גם אם בקשה שכזו תוגש, הסבירות שבית המשפט העליון יקבל אותה הוא נמוך. זאת, לאור העובדה שהרשעתו נעשתה פה אחד, הן במחוזי והן בבית המשפט העליון, ופסק הדין בערעור אינו קובע הלכה חדשה ואין בו כל הצדקה לקבלת ההליך החריג.

שופטי העליון דחו את ערעורו של קצב, הן על העונש שהושת עליו, והן על עצם ההרשעות בעבירות השונות. בפסק הדין קיבלו השופטים את קביעת בית המשפט המחוזי כי המתלוננת המרכזית בפרשה, א' ממשרד התיירות, מסרה תיאור אמין של האירועים, בניגוד למהימנות הנמוכה שיוחסה לקצב.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ