עיתונאים חרדים נחקרו על פרסום כרזות נגד מפקד מחוז י-ם

השניים נחקרו באזהרה בחשד להסתה לאלימות, איומים, והעלבת עובד ציבור. אתמול נעצרו שני חשודים בהפצת תמונותיו של ניסו שחם כהיטלר

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

המשטרה זימנה היום (חמישי) לחקירה שני כתבים בכירים בעיתונות החרדית. הכתבים הם ישי כהן, כתב האתר"כיכר השבת", ויקי אדמקר, כתב האתר"בחדרי חרדים". השניים פרסמו בתחילת השבוע ידיעה על הפצת התמונות שהציגו את ניצב ניסו שחם כהיטלר.

בעקבות המקרה הורה מפכ"ל המשטרה על פתיחת חקירה. השניים נחקרו באזהרה במשרדי היחבא"ל במשך שלוש שעות בחשד להסתה לאלימות, איומים, והעלבת עובד ציבור.

ישי כהן רשם בדף הפייסבוק שלו "בושה, אני שב עכשיו מחקירה של שלוש שעות ביחבא"ל. אל תדאגו אני לא אנסתי ולא גנבתי... פרסמתי כתבה באתר בו אני עובד, כיכר השבת, על מודעות הנאצה נגד מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם. כתבות דומות פורסמו בכלי תקשורת נוספים, אבל אותם משום מה לא חקרו, השאלה הגדולה למה?"

שני החשודים בהפצת תמונותיו של שחם במדי נאצי, בביהמ"ש בראשל"צצילום: מוטי מילרוד

על רקע המתיחות בין המשטרה והחרדים בשבועות האחרונים בבירה וסביבתה, החליט אתמול המטה הארצי לכלול את מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם, בקבוצת המאוימים הגבוהה ביותר. ההחלטה התקבלה על ידי חטיבת האבטחה של אגף המבצעים במטה הארצי, לאחר שנשמעו באחרונה איומים מפורשים על חייו של שחם מצד גורמים חרדים קיצונים המתגוררים בירושלים ובית שמש.

משמעות הכנסתו של שחם לקבוצת המאוימים ביותר, הוחלט, תהיה הגברת תדירות הסיורים המשטרתיים סביב ביתו וכן הצמדת מאבטח אישי אליו. עם זאת, ל"הארץ" נודע כי לפי שעה כי שחם מסרב לכך.

בתוך כך המשטרה עצרה אתמול לפנות בוקר שני גברים חרדים תושבי בית שמש בחשד כי הם שיצרו והפיצו באמצעות האימייל את הכרזות בהן נראה שחם כצורר הנאצי אדולף היטלר. מתחת לתמונה הופיע הכיתוב "אדולף ניסו שחם - רוצח עם", וכן: "עברנו את היטלר נעבור גם את ממשיכו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ