ברקת הורה על השעיית חברי המועצה הנאשמים בפרשת הולילנד

ראש העיר ירושלים הבהיר לסגנו שמחיוף כי אם לא ישעה את עצמו הוא ייאלץ לעשות זאת. חבר המועצה פיינר כבר השעה את עצמו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת והיועץ המשפטי לעירייה, עו"ד אמנון מרחב, הורו היום (חמישי) לסגן ראש העיר, אלי שמחיוף וחבר המועצה, אברהם פיינר, להשעות את עצמם מתפקידם לאור הגשת כתב אישום נגדם בפרשת הולילנד. פיינר הודיע מיוזמתו על השעייה, ברקת הבהיר לשמחיוף כי אם לא ישעה את עצמו הוא יושעה.

בהודעה של העירייה נאמר כי "היועץ המשפטי לעירייה מבהיר כי לנאשמים עומדת כמובן חזקת החפות, אולם נוכח חומרת העבירה בה מואשמים חברי המועצה והזיקה ההדוקה בינה ובין התפקיד הציבורי אותם הם מילאו, כאשר העבירה בה הם מואשמים בוצעה לכאורה כאשר כיהנו בתפקידים ביצועיים בעירייה, הרי שהמשך כהונתם בתפקידיהם הביצועיים בעת הזאת, כאשר הוגש כתב אישום נגדם, עלול לפגוע באופן קשה ביותר באמון הציבור בעיריית ירושלים".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

שכונת הולינלנד בירושליםצילום: אייל טואג

ראש העיר, ניר ברקת, שוחח עם השניים ואיחל להם שיצאו זכאים, אולם, כאמור, הבהיר לשמחיוף כי יאלץ לפטר אותו אם לא ישעה את עצמו. "פרשת הולילנד היא ציון דרך במאבק כנגד שחיתות ופגיעה בטוהר המידות, זהו יום עצוב לירושלים", אמר ברקת. יחד עם זאת, הבהיר ראש העיר כי עיריית ירושלים תמשיך לפעול למיגור ולטיפול בכל תופעה של עבירות טוהר מידות "על שליחי הציבור לפעול כחוק וליטול על עצמם נורמות אדוקות ומחמירות פי כמה מאזרח רגיל. עלינו לחזק את אמון הציבור במערכות הציבוריות ואני מחויב לקדם מטרות אלה", אמר ברקת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ