בחירות השופטים לעליון |

בימין מברכים: נמשיך לפעול להחזרת אמון העם בשופטיו

"סולברג הוא שופט מצוין שרצו לפסול אותו רק בשל היותו מתנחל חובש כיפה", אמר אלקין. טיבי: גם מתנחל שופט הוא מתנחל על אדמה שנגזלה מפלסטינים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חברי הכנסת מהימין מיהרו לברך עם היוודע דבר מינוי ארבעת השופטים החדשים לבית המשפט העליון, ובפרט על מינויו של השופט נועם סולברג. "זוהי שמחה לניצחון השכל הישר", אמר יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד ח"כ זאב אלקין. "השופט סולברג הוא שופט מצוין שרצו לפסול אותו רק בשל היותו מתנחל חובש כיפה. אנו נמשיך בפעולה שלנו למען גיוון בבית המשפט העליון ולמען החזרת אמון העם בשופטיו".

שר החינוך גדעון סער אמר כי "בחירת הוועדה היא בחירה מצוינת ומאוזנת ומדגימה את הצלחת השיטה החדשה על פי החוק שהעברתי, המחייב בחירת שופט לעליון בתמיכת לפחות 7 מחברי הוועדה. ישום החוק תורם לפלורליזם בהרכב העליון", אמר סער.

גם חבר הוועדה לבחירת שופטים חבר הכנסת אורי אריאל הצטרף למברכים. "בניגוד לחששות של רבים, הוועדה מתפקדת היטב בראשות השר נאמן, והיום הוכח זאת", אמר אריאל. "הוועדה תתכנס עד סוף חודש פברואר לבחירת נשיא העליון - ואני בטוח שנמשיך ונעשה את עבודתנו נאמנה גם בעתיד".

השר גלעד ארדן הביע את שמחתו על כך ש"הוועדה התעלתה מעל המחלוקות ובחרה שופטים ראויים, שכל אחד מצטיין בתחומו. אין כאן צד מנצח או מפסיד. המנצחים הם אזרחי ישראל ובית המשפט העליון שקיבל שופטים שעונים על צרכי האזרחים והמדינה".

חבר הכנסת בן ארי העדיף להמתמקד במינויה של השופטת דפנה ברק-ארז. "זהו כישלון גדול", אמר בן ארי. "הוועדה מינתה שופטת אולטרה שמאלנית ששייכת לציר האנטי-ציוני באוניברסיטת תל אביב. את ההשלכות למינוי נלמד כולנו על בשרנו".

ראש מועצת גוש עציון, יאיר וולף אמר בתגובה: "בשם תושבי גוש עציון אני מברך את תושב גוש עציון, השופט נועם סולברג, על בחירתו כשופט בית המשפט העליון. סולברג מצטרף למגוון רחב של תושבי גוש עציון התורמים למדינה במגוון תחומים עצום, ומהווה תעודת כבוד עבורנו.
דווקא בימים אלה של דיבורים על קיטוב בעם, אין ספק שדמותו של סולברג מסמלת הטרוגניות שחשובה ביותר למוסד בית המשפט העליון".

בניגוד לנציגי הימין המברכים חבר הכנסת אחמד טיבי גינה את מינויו של סולברג לעליון. "בחירת סולברג היא יום שחור לצדק ולמערכת המשפט, שממילא לא נותנת סעד לפלסטינים. גם מתנחל שופט הוא מתנחל על אדמה שנגזלה מפלסטינים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ