נעצרו חשודים נוספים בפרשת רשת הפדופיליה בשכונת נחלאות

עוז רוזנברג
עוז רוזנברג

משטרת ירושלים עצרה אתמול לפנות בוקר שלושה גברים משכונת נחלאות בירושלים בחשד כי אנסו באופן שיטתי עשרות ילדים וילדות למשפחות חרדיות המתגוררות בשכונה. על-פי החשד, השלושה משתייכים לקבוצת גברים שבשנים האחרונות ביצעו בילדים רבים שורה של עבירות מין, ובהן גם מעשי סדום ומעשי מגונים. השלושה, בני 60 ו-50, וחייל בשנות ה-20 לחייו, חשודים גם כי בחלק מהמקרים תיעדו את המעשים ולאחר מכן הקרינו אותם לילדים שאנסו.

החשודים, שזהותם אסורה לפי שעה לפרסום, מכחישים את החשדות המיוחסים להם. "אלו דברים לא אמיתיים", זעק אתמול אחד מהם בבית המשפט, רגע לפני שהוכנס לאולם הדיונים. עוד הוא אמר כי "זה הכול חלק מהאישומים של חבורת פשע שמעלילה על כולם", כשככל הנראה התכוון שאכן קיימת קבוצת פדופילים המנסה להפליל גברים אחרים.

הפרשה נודעה לראשונה בחודש יולי האחרון, כשגל של תלונות החל לזרום למשטרה מצד הורים חרדים משכונת נחלאות. המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד שהחל לטפל בתלונות, שנגעו כולן לילדים בני 3-12 שנפלו קורבן להתעללות מינית מתמשכת מצד החשודים. זמן קצר לאחר מכן עצרה המשטרה שישה גברים, כולם תושבי השכונה, בחשד כי לקחו חלק במעשים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב התכבות והעדכונים ישירות אליכם

נגד שלושה מהם הוגשו כתבי אישום בגין אינוס, ושלושת האחרים שוחררו בתנאים מגבילים. במשטרה אמרו אתמול כי החקירה בעניינם נמשכת. עוד אמרו כי במשך שנים נמנעו הורי הילדים מלדווח על חשדות שהיו מוכרים להם, משום שהעדיפו לנסות לפתור את הפרשה מבלי לערב את המשטרה.

עד כה נחקרו בפרשה קרוב ל-70 ילדים. המשטרה מעריכה כי בסך הכל קרוב ל-50 ילדים נפלו קורבן למעשיהם של החשודים. גורמים במשטרת ירושלים אומרים כי זו אחת מפרשות הפדופיליה הקשות ביותר שבהן נתקלו אי פעם, בין היתר בשל היקפה הרחב. "אנחנו לא מכירים תופעה כזאת של פגיעה פדופילית", הודה אתמול בכיר במחוז. אתמול הוארך מעצרם של שלושת החשודים בחמישה ימים.

תגובות