בית המשפט המחוזי: על לדור לא תחול חסינות

השופט קיבל את החלטת בית משפט השלום מאוקטובר, וקבע כי רה"מ לשעבר אהוד אולמרט יוכל לתבוע את פרקליט המדינה בעקבות ראיון שנתן ל"הארץ"

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

בית משפט המחוזי בתל אביב קבע היום (רביעי) כי פרקליט המדינה, משה לדור, לא יהנה מחסינות מפני תביעת לשון הרע שהגיש נגדו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. זאת, בעקבות ראיון שהעניק ל"הארץ" לפני כשנה. בכך קיבל בית משפט המחוזי את החלטתה של שופטת בית משפט השלום בתל אביב ריבה ניב, שדנה בתיק וקבעה באוקטובר כי על לדור לא תחול החסינות.

השופט איתן אורנשטיין קבע כי בהודעת ההכרה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד שרית דנה, לפיה יש להעניק חסינות ללדור מפני התביעה, לא ניתנו הנימוקים הנדרשים למתן החסינות, ולא נערך כל בירור עובדתי כדרש לבחינת הלך רוחו של לדור בעת הראיון ל"הארץ". כמו כן קבע השופט כי דנה לא בחנה האם התכוון לדור לפגוע באולמרט באמצעות הראיון ולגרום לו נזק, ואף לא בחנה האם היה פרקליט המדינה שווה נפש בנוגע לאפשרות פגיעה שכזו.

"סבורני, כי התשתית הראייתית שעמדה לפני המדינה בעת הוצאת תעודת ההכרה, אינה מספקת בנסיבות המקרה, ומשכך המסקנה של המדינה להחליט לתת חסינות, נמצאת בחסר, ואינה עומדת במבחני המשפט המנהלי", כתב השופט.

בראיון שנערך בפברואר האחרון מתח פרקליט המדינה ביקורת על התנהלות אולמרט והתייחס בין היתר גם לפרשות שנידונות בימים אלו במסגרת המשפט הפלילי שמתנהל נגד ראש הממשלה לשעבר בבית המשפט המחוזי בת"א.

לאחר שאולמרט הגיש את התביעה, ביקש לדור לדחותה על הסף, אולם בקשה זו נדחתה . לאחר מכן טענה המדינה כי ללדור יש חסינות מפני תביעה, מכיוון שהראיון ניתן במסגרת תפקידו כפרקליט המדינה. פרקליטיו של אולמרט ביקשו לדחות את בקשת המדינה, ובית המשפט המחוזי בתל אביב קיבלת את דרישתם.

משה לדור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ