שוחרר החייל שנעצר בחשד להעברת מידע על פעולות צה"ל לפעילי ימין קיצוני

עמיחי זוארץ, חייל צנחנים שנעצר בתחילת השבוע בחשד שהעביר מידע על פעולות צה"ל, שוחרר בהוראת בית הדין הצבאי ללא תנאים מגבילים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית הדין הצבאי ביפו הורה לשחרר היום (חמישי) את עמיחי זוארץ, חייל הצנחנים שנחשד בהעברת מידע צבאי לפעילי ימין בגדה המערבית ללא תנאים מגבילים. זוארץ, לוחם צנחנים מגדוד 890 ששירת באחרונה בתפקיד של תומך לחימה במפקדת הגדוד שלו בעקבות פציעה, נעצר בתחילת השבוע ונחקר בידי אנשי המשטרה הצבאית. במהלך חקירתו הוא שמר על זכות השתיקה. בנוסף, חייל נוסף מחטיבת גולני נעצר אתמול בחשד למעשה דומה, אך שוחרר גם הוא היום.

מדובר צה"ל נמסר היום בתגובה כי "החקירה בנושא עודנה מתנהלת, ומטבע הדברים לא ניתן למסור פרטים נוספים בעניין זה. לאחר בחינת החומר הקיים, הוחלט על ידי גורמי הפרקליטות הצבאית שלא לעמוד על מעצרם של החיילים".

בעמוד הפייסבוק של זוארץ נחשפים חלק מדעותיו ועמדותיו. "שבוע טוב וחג שמח! הגעתי למסקנה שה"מכבים" זה "תג מחיר" של היום!! מוות אכזרי לכל הבוגדים השמאלנים ולאויבנו הערבים...", כתב בסוף דצמבר בעמוד. "נקמה! שישרפו כל הערבים והשמאלנים שמגנים עליהם כל הזמן. כל יום ויום שעובר כולם יודעים ומוכח ש'הרב מאיר כהנא צדק הי"ד'", כתב באוגוסט האחרון, לצד "שנדע רק בשורות ומוות של ערבים ושהמדינה תתחיל להתאפס על עצמה!!".

לאחר התפרעות פעילי הימין בבסיס החטיבה המרחבית אפרים, כתב זוארץ: "היום הולכים לפנות לנו את הבית בגבעה 18 ובנוסף יש גם במצפה יצהר ורמת גלעד... ימח"ש (יימח שמם, ג"כ) של כל מי שמשתתף בגירוש וההרס של ארץ ישראל!!".

עמיחי זוארץ לאחר ששוחרר, היוםצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

תחילה היה עמוד הפרופיל של זוארץ מעוטר בסמל האגרוף הקמוץ המזוהה עם תנועת כ"ך, אך מאוחר יותר שונתה תמונה זו דווקא ללוגו של "בצלם". זוארץ גם תמך במעשי נקמה בפלסטינים וכן באנשי שמאל, כשכתב: "עוד קצת ויצאנו לשבת בגבעות! חוות מעון הנה אני בא...".

סנגורו של זוארץ, עו"ד אהרון רוזה, טען אתמול כי מרשו מכחיש את החשדות נגדו, וכי לא הוצגו שום ראיות שיש בהן הוכחה לעבירות בהן הוא נחשד. לגבי אמירותיו בדף הפייסבוק אמר עו"ד רוזה כי "זה לא קשור לחשדות כנגדו. בעיניי הערך היחסי של פייסבוק הוא קטן מאוד ואני לא רואה בו שום רלוונטיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ