משה קצב שכר את שירותיו של עו"ד יורם שפטל, שייצג בעבר את איוון דמיאניוק

לאחר שנגזר עונשו של הנשיא לשעבר טען שפטל כי נגרם לו עוול גדול. "הוא חף מכל אבק של פשע", טען

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שהורשע באונס, גייס את שירותיו של עו"ד יורם שפטל והוא צפוי לייצג אותו בהגשת הבקשה לדיון נוסף בבית המשפט העליון. שפטל ייצג בעבר את איוון דמיאניוק, מי שהואשם כי היה 'איוון האיום' והביא לזיכויו מחמת הספק בבית המשפט העליון, לאחר שזה כבר הורשע במחוזי בירושלים. בשנה שעברה הורשע דמיאניוק בגרמניה בסיוע לרצח של 27,900 יהודים בעת ששימש כשומר במחנה סוביבור, ונידון לחמש שנות מאסר.

לאחר שנגזר עונשו של קצב בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אמר שפטל כי לקצב נגרם עוול גדול. "זעקת קצב היא זעקתו של אדם שזרקו אותו ככלי אין חפץ לבית סהר ל-7 שנים, בעוד הוא חף מכל אבק של פשע", טען.

עוד הוא אמר כי משפט קצב הוא המשפט "הכי שערורייתי שהתנהל במדינה הזו מאז משפט הראווה המביש שנערך לדמיאניוק בבית המשפט המחוזי". שפטל הסביר אמירה זאת בכך שמשפט קצב התנהל במחשכים ומשפט דמיאניוק "מול מצלמות קרקס הטלוויזיה, אבל למשעה זה אותו דבר כי 'חשכת יתר' ו'תאורת יתר' גורמים לאותו עיוות וסילוף בהליך המשפטי".

משה קצב ופרקליטו ציון אמירצילום: עומר מירון

קצב החל בחודש שעבר לרצות תקופת מאסר של 7 שנים, לאחר שהורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בביצוע שורת עבירות מין, בראשן אונס, בעובדות שהיו כפופות לו כשכיהן כשר התיירות וכנשיא המדינה. ערעור שהגיש לבית המשפט העליון נדחה פה אחד. החודש נתן בית המשפט העליון אורכה שנייה לקצב להגיש בקשה לדיון נוסף, לאחר שהגיש שתי בקשות לאורכה להגשת הבקשה.

על פי הערכות משפטנים, הסיכוי כי הבקשה לקיים דיון נוסף בתיק נמוכים מאוד, לאור העובדה כי פסק הדין של בית המשפט העליון שהכריע בערעור אותו הגיש קצב, מושתת בעיקרו על קביעות עובדתיות של בית המשפט המחוזי בתל אביב ששמע את העדים בתיק. מפסק הדין בערעור לא עולות שאלות משפטיות מורכבות המצריכות דיון בהרכב שופטים מורחב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ