יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה חקרה אתמול תחת אזהרה את עומר דנקנר, בנו של איש העסקים ויו"ר קבוצת אי-די-בי, נוחי דנקנר, בחשד כי הימר באתר לא חוקי שהופעל בידי ארגון הפשע של עמיר מולנר. השבוע נעצר במסגרת פרשה זו העבריין אורי לוזון שנחשב למספר שתיים של מולנר בארגון.

דנקנר, בן ה-27, נחקר אתמול בפרשת ההימורים ביחידה למלחמה בפשיעה כלכלית - להב 33. זאת לאחר שבתחילת השבוע נעצרו 19 חשודים מארגונו של מולנר - כמו גם קצין שב"ס שקיבל על פי החשד שוחד מאותם עבריינים. אף כי החוקרים לא מייחסים לדנקנר שותפות באתר ההימורים הבלתי חוקי, הוא זומן לתת עדות בתור אחד מלקוחותיו של האתר.

במשטרה מעריכים כי דנקנר פתח חשבון באתר ונהג לשחק במשחק הקלפים "טקסס הולדם". מחקירת המשטרה עולה כי חלק מהאנשים שנעצרו בפרשה שימשו כסוכנים של אתר ההימורים ואחת לתקופה נהגו להיפגש עם המהמרים באתר כדי "לסגור חשבון".

בחקירה טען דנקנר כי אכן נהג להמר במשחקי קלפים באתר ההימורים אולם לדבריו הדבר נעשה לפני כשנתיים. לטענתו, הימר יחד עם חבריו ללימודים ולא היה לו מושג מיהם האנשים שמפעילים את האתר. כמו כן, לדבריו הסכומים לא היו גבוהים כפי שסברו החוקרים.

נוחי ועומר דנקנרצילום: מוטי קמחי

הפרשה נחשפה ביום שני האחרון, לאחר חקירה סמויה שניהלה היחידה החוקרת במשך כמה שבועות. מהחקירה עלה כי מהמרים רבים לקחו חלק בהימורים באתר האינטרנט שהפעיל ארגונו של מולנר. על פי הערכת המשטרה, האתר הכניס לכיסם של המפעילים לא פחות מ-57 מיליון שקלים. וזאת בשעה שלוזון מרצה בימים אלה עונש מאסר על יבוא סמים לישראל, בפרשה הידועה בשם "כוכב הצפון".

דנקנר בן ה-27 - שבקיץ האחרון סיים את לימודיו לתואר ראשון במנהל עסקים - היה שותף למשא ומתן לרכישת העיתון מעריב על ידי אביו נוחי דנקנר, במארס אשתקד. בחודשים האחרונים החל דנקנר הבן את דרכו העסקית, ובחודש יוני האחרון מונה לחבר דירקטוריון ב"מעריב", תפקיד אותו הוא ממלא ללא שכר.

דנקנר שגדל בבית הוריו בהרצליה, מתגורר כיום בתל אביב. באחרונה נראה כמה פעמים בחברת אביו לרבות באירועים חברתיים. כמו כן, שמו של דנקנר הבן, כמו אביו, נראה פעמים רבות בעמודי הרכילות, בדרך כלל בצמוד לבת זוגו לי גרבנאו.

רני רהב, המייצג את משפחת דנקנר, אמר אתמול כי "לפני כ-3 שנים כשהיה סטודנט בן 24 שיחק - כמו עשרות אלפי צעירים ישראלים שעושים זאת מדי יום - במשחק הפופולרי 'טקסס הולדם' ברשת האינטרנט. לא היה ידוע לו שהמשחק אסור בשטח מדינת ישראל".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ