הרב אלון בבית המשפט: לא ביצעתי מעשים מגונים

הרב, הנאשם בביצוע מעשים מגונים בשני קטינים, השיב לראשונה בביהמ"ש לאישומים נגדו. פרקליטו: ייתכן שנישק, כך הוא נוהג בתלמידיו שנים רבות

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוז רוזנברג

הרב מוטי אלון, הנאשם בביצוע מעשים מגונים בכוח בשני קטינים, השיב היום (ראשון) לאישומים נגדו בבית המשפט השלום בירושלים. אלון לא הכחיש כי נפגש עם שני המתלוננים, שאחד מהם היה תלמידו, אך טען כי הפגישות לא נשאו אופי מיני.

נגד הרב אלון, מי שהיה מהמנהיגים הרוחניים המרכזיים של הציונית הדתית הוגש כתב אישום בגין שני סעיפים של ביצוע מעשה מגונה בכוח בתלמידו ובנער נוסף, עבירות אותן ביצע לכאורה ב-2003 ו-2005. בזמן ביצוע העבירות המיוחסות לו, שימש אלון כרב ראש ישיבת "הכותל" בעיר העתיקה בירושלים.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

המקרה הראשון המיוחס לאלון בוצע נגד התלמיד ב', בן 17 בעת ביצוע המעשים. מכתב האישום עולה כי בדצמבר 2002 החל ב' ללמוד בישיבה. חודש לאחר מכן נפטר אדם המקורב ל-ב'. לפי כתב האישום, במהלך תפילת הערבית זימן אותו הרב לחדרו אחרי התפילה. הרב ליווה את ב' אל לשכתו, ובתואנה כי הוא מבקש לנחם אותו, חיבק את ב' וליטף אותו. הוא אף הושיב אותו על הספה, שם הוריד את משקפיו של ב', הצמיד אותו אליו והחל לנשקו באזור הצוואר והעורף כשהוא מדרבן אותו לפרוק את כאבו.

הרב מוטי אלוןצילום: גיל אליהו

מהשתלשלות האירועים העולה מכתב האישום, כעבור זמן מה, נחלץ ב' מאחיזת הנאשם, ויצא מן החדר. אולם זמן קצר אחר כך מסר לו אחד התלמידים כי הרב מחפש אותו וכי הוא מבקש כי יבלה בביתו את הלילה. לאחר התלבטות נעתר ב' להצעה והגיע לבית הרב, שם שב הנאשם על מעשיו מתחילת הערב. כעבור כרבע שעה חדל ממעשיו ופרש לישון בחדרו. מספר שבועות לאחר מכן הגיע ב' לשיחה אישית עם הנאשם. הוא שב על מעשיו- נישק, חיבק וליטף את ב'.

היום טען אלון, באמצעות פרקליטו, כי ביקש לנחם את ב' לאחר שאדם שהיה קרוב אליו מת. הפרקליט אמר כי הליטוף היה לשם נחמה, והכחיש אירועים בעלי אופי מיני מובהק. לדבריו, אלון יודה שהתקיימו פגישות, אבל לא בפרשנות שמציגה הפרקליטות.

האישום השני בכתב האישום מתייחס למעשים אשר בוצעו נגד א', גם הוא בן 17 בעת ביצוע המעשים, אולם בניגוד ל-ב', הוא לא היה תלמידו של הרב אלון. לפי כתב האישום הגיע א' לרב אלון בעצת חבר, בשל מצוקה אישית בה היה נתון וביקש עצה. במהלך הפגישה הושיב הנאשם את א' צמוד אליו באופן שהסב לו אי נחת, ליטף אותו בפניו ובמקומות שונים בגופו מעל לבגדיו. א' ניסה להתנגד, אולם הנאשם המשיך ללטפו ואמר לו כי הוא "מתוח". בשלב מסוים קירב הנאשם את פניו לאלו של א' ונשק על פניו למשך זמן ממושך. בתום דקות ארוכות עזב אותו הנאשם ושילח אותו לדרכו.

פרקליטו של אלון טען היום כי הרב זוכר את הפגישה ולא מן הנמנע שליטף, חיבק ונישק. לדבריו, ככה אלון נוהג בתלמידיו שנים רבות. עם זאת, הוא טען כי אלון לא זוכר נשיקה על הצוואר או על העורף. הוא אמר שאם יוכח שהיתה נשיקה, הדבר היה לשם נחמה ולא לסיפוק מיני. הוא גם הכחיש כי המתואר בכתב האישום, לפיו אלון חיכך את איבר מינו ב-א'. "לא היה ולא נברא", אמר הפרקליט.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ