השב"כ בודק מייל מאיים שהועבר לשרים נגד הפינוי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השב"כ והמשטרה פתחו בבדיקה של מייל מאיים שנשלח אתמול לכמה שרים וח"כים מהקואליציה, על רקע ההצעה של ראש הממשלה להעתיק את המאחז מגרון לשטח סמוך.

"בעזרת ה', שרים וחברי כנסת - לא לשם כך נבחרתם!", נכתב במייל שהועבר לשרי הממשלה ולח"כים, "כרתתם ברית עם האויב ואתם מקיימים את רצונו - להרוס את ההתיישבות. בוגדים אתם. אין זה רצון שמים. מוות לבוגדים. תפרשו מן השלטון ועזרו לעם".

כותב המסר המאיים זיהה עצמו בכינוי "נריה", ומבדיקה ראשונית עולה כי הוא נשלח מכתובת של תושבת אחד המאחזים בגדה. ח"כים שקיבלו את המייל העבירו אותו אתמול לקצין הכנסת, יוסי גריף, וזה פנה מיד למשטרה ולשב"כ.

ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי אמר אתמול כי "נתניהו ממצב את עצמו כראש ממשלת ההקפאה, העקירה והבגידה בארץ ישראל. עקירת מגרון היא המבוא לעקירת ההתיישבות כולה. אם הוא רוצה להרוס מבנים בלתי חוקיים נראה אותו גיבור ברהט ובאום אל-פאחם".

האיחוד הלאומי מסר אתמול בתגובה לכוונה של נתניהו לפנות את מגרון כי "מכבסת המלים של לשכת ראש הממשלה לא תכסה על הניסיון לעקור שוב מתיישבים מבתיהם. בידי ראש הממשלה הפתרונות המשפטיים והחוקיים לבעיה כבר כעת, אך הוא מעדיף לבצע את מדיניות שלום עכשיו. זוהי לא פשרה, זו עקירה".

קבוצה של מתפקדי ליכוד פתחה אתמול בקמפיין בקריאה להחרים את הפריימריז לראשות המפלגה, שאמורים להתקיים בשבוע הבא. זאת במחאה על קריאתו של ראש הממשלה נתניהו לפנות את מגרון בהסכמה.

בעצומה שפרסמה קבוצת המתפקדים נכתב: "בימים אלו מונע נתניהו את ההצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה על ‘חוק ההסדרה' להסדרת מגרון והיישובים ביו"ש תוך פגיעה בדמוקרטיה, לאור העובדה שישנו רוב בוועדה שתומך בחוק ולאחר שבאופן מפלה אישר ראש הממשלה בקדנציה זו 60 אלף בתים לא חוקיים לבדואים בנגב ומאות רבות של דירות של ערבים בלוד ובמקומות אחרים".

עוד נכתב בעצומה כי "לצערנו, מנאום המדינה הפלסטינית בבר אילן ועד ניהול המשא ומתן החשאי בימים אלו, פועל נתניהו בניגוד להחלטת מרכז הליכוד משנת 2002 ובניגוד לערכי התנועה, כל זאת תוך מתן יד חופשית לאהוד ברק לביצוע מדיניות של שלום עכשיו נגד יהודים המתיישבים בארצם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ