גופת ישראלי נמצאה באי האוסטרלי טזמניה; הוריו טוענים כי מדובר ברצח

לפי המשטרה המקומית, שניר בלאסן מפתח תקווה שנמצא מת בסוף השבוע, התאבד

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שניר בלאסן, בן 23 מפתח תקווה, נמצא ביום שישי ללא רוח חיים בטזמניה, אי השייך לאוסטרליה. בעוד חוקרי המשטרה המקומית טוענים שמדובר בהתאבדות, הוריו סבורים שבנם נרצח.

שניר, שסיים את שירותו הצבאי בחיל התותחנים, תכנן יחד עם מספר חברים טיול לאוסטרליה. בתחילת יוני 2011 יצא שניר בלאסן יחד עם חבריו לטיול והגיע לבריזביין שבאוסטרליה. בלאסן התחיל לעבוד בעגלות בקניונים בעיר ומכר מוצרים של ים המלח. לאחר כמה חודשי עבודה, החליט שניר לעבור ולעבוד בעגלות בטזמניה.

בסביבות חודש ספטמבר הכיר בלאסן אישה תושבת האי, בת 38, וזו הציעה לו לעבוד עבורה במכירת צעצועים. בין השניים התפתח קשר רומנטי, ובסופו של דבר הציעה האשה לבלאסן להתגורר יחד איתה. במשך כמה חודשים ניהלו השניים קשר רומנטי, ובלאסן עדכן את משפחתו וחבריו בקשר החדש.

לדברי משפחתו, בשום שלב בלאסן לא הראה סימני דיכאון או חוסר שביעות רצון. "הוא כל הזמן היה אומר לנו בטלפון שהוא חי בגן עדן ושהוא רוצה שנבוא לראות אותו שם", סיפר אתמול אביו, סימון בלאסן. "הוא היה עובד אצלה בדירה בזמן שלא היה עובד בדוכן, אבל כל הזמן אמר לנו שטוב לו, שהוא מאושר, והיה שולח תמונות שלו יחד איתה", הוסיף האב. ואולם, אמו של שניר, דפנה בלאסן, חשה בדאגה על אף דברי בנה, וגם הספיקה לדבר עמו על כך בשיחה האחרונה ביניהם. "אמרתי לו שאני מאוד לא מרוצה מכך שמצא בת זוג שגדולה ממנו ב-15 שנים", אמרה אמו. אמרתי לו שהוא צריך להיזהר. הוא אמר לי, 'אמא, אין לך מה לדאוג. טוב לי ואני חוזר לישראל כמו שתכננתי".

אביו של שניר מספר כי בשיחה האחרונה ביניהם ביקש הבן לרכוש עבורו כרטיס לישראל מוקדם מהצפוי מאחר והוא מתגעגע למשפחה. האב ניסה, אך לא הצליח למצוא מקום על הטיסה. לכן, החליט הבן להמשיך בטיול ואף תכנן להיפגש עם כמה מחבריו באוסטרליה. שבוע לאחר מכן הגיעה הידיעה על מותו כשהוא נמצא בבית חברתו.

"הוא לא היה דכאוני, זה לא יכול להיות שהוא התאבד", אמרה אתמול האם. "אני לא יכולה לקבוע מה היה שם, אני רק יכולה להגיד שאני רוצה את האמת. והאמת היא שהבן שלי נרצח ולא התאבד. אני רק מפחדת שהמשטרה לא תחקור כמו שצריך את כל המקרה".

גופתו של שניר אמורה להגיע בעוד שבוע לישראל. המשפחה, שסירבה תחילה לניתוח הגופה, החליטה לאפשר זאת כדי לקבוע אם מדובר בהתאבדות או ברצח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ