ההורים מקלקיליה: כלאנו את בתנו כי הפריעה לנו

בני הזוג מהשטחים החשודים בכליאת בתו של הגבר למשך 9 שנים בשירותים הובאו בפני שופט שלום. הצעירה בת ה-20 הועברה לבית אמה ברמאללה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

המשטרה עצרה היום (שלישי) את חנאן מלחם, זוגתו של חסאן מלחם, אביה של הילדה החשוד כי כלא אותה במשך תשע שנים בחדר השירותים. המשטרה הישראלית חוקרת את הפרשה בשיתוף עם הרשות הפלסטינית, מכיוון שהאב הוא אזרח ישראלי מכפר ברא, בו אין לרשות סמכות אכיפה פלילית.

בדיון שהתקיים היום בבית המשפט השלום בפתח תקווה, התברר כי בני הזוג חשודים שכלאו את הבת במשך שנים, לטענתם בגלל שלא היה להם מקום להתייחד. הצעירה שוחררה מהשירותים רק בחצות הליל כדי לנקות את הבית, וניזונה מפיתות ושמן זית.

השופטת ריקי שמולביץ, שהאריכה את מעצרה של האשה ביממה לשם קיום עימות בין בני הזוג, אמרה: "אני מכהנת בתפקיד לא מעט שנים אך הזדעזעתי למקרא הראיות בתיק. קיים חשד סביר שחנאן מלחם הייתה קשורה לכליאה".

הצעירה הפלסטינית. ניזונה מפיתות ושמן זיתצילום: אי–פי

מקורות פלסטינים בקלקיליה מסרו ל"הארץ" כי הנערה שנכלאה הועברה לידי אמה ברמאללה, שם היא מאובטחת על ידי המשטרה הפלסטינית מחשש שמשפחת אביה תנסה לפגוע בה. מעצרו של האב, תושב קלקיליה, הוארך אתמול בשלושה ימים.

הבתו בת ה-20, שוחררה ביום שבת על ידי המשטרה הפלסטינית בעקבות מידע מודיעיני. במהלך חיפושים שערכו בבית גילו השוטרים דלת קטנה וביקשו מהאב לפתוח אותה. משסירב, פרצו השוטרים את הדלת ומצאו את הבת, ולצדה על הרצפה מזרון ושמיכה. היא סיפרה שלא ראתה את אור השמש מאז גיל 11.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ