מפקד החיל גינה באגרת מיוחדת את אישום האונס בשייטת

על פי כתב האישום, איש מילואים אנס חיילת בדרגת רב"ט באכזריות ואף איים עליה שלא תחשוף את האירוע. הפרקליטות בודקת תלונות נוספות

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן

בעקבות כתב האישום שהוגש נגד איש מילואים בשייטת 13 בחשד שאנס חיילת בבסיס הקומנדו הימי בעתלית, הפיץ היום (שלישי) מפקד חיל הים, האלוף רם רוטנברג, אגרת לכלל החיילים והמפקדים בחיל בה התייחס מפורשות לפרשה. רוטנברג כתב כי "אנו נדרשים לגנות בכל תוקף אירועים חמורים וחריגים אלו".

אתמול פורסם ב"מעריב" כי הפרקליטות הצבאית הגישה לבית הדין הצבאי בחיפה כתב אישום המייחס עבירות אינוס, הדחה בחקירה והתנהגות שאינה הולמת נגד איש מילואים המשרת במפקדה של שייטת 13.

על פי כתב האישום, במאי האחרון איש המילואים וחיילת בדרגת רב"ט נותרו לבדם במשרדי המפקדה ואיש המילואים החל לגעת בגופה למרות התנגדותה. החיילת נאבקה בו ואף הכתה אותו עד שהצליח להפילה לרצפה, הפשיל את מכנסיה ואנס אותה.

בסיס שייטת 13 בעתליתצילום: מורן מעיין / ג'יני

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בכתב האישום נטען כי לאחר מעשה האונס האכזרי, איש המילואים איים על החיילת כי אם תפרסם את הדברים "לא יהיה לך טוב". הוא ציין בפניה כי הוא נשוי וכי לה יש חבר וכי פרסום העניין יסבך את שניהם.

אתמול הוגש לבית הדין בחיפה בקשה לפרסום פרטי הנאשם אך הבקשה עוכבה. אמש דווח כי איש המילואים חש ברע והתאשפז בעקבות הפרסום. בפרקליטות הצבאית טוענים כי ישנן שתי מתלוננות נוספות על התנהגותו של איש המילואים ועל כן פרסום שמו יסייע בחקירה. יש לציין כי עבירות שנעשות על ידי אזרחים אנשי מילואים בתוך תחומי הבסיס או בעת שירותם הצבאי נידונות בבית הדין הצבאי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ