היועמ"ש הורה לפתוח בחקירה נגד המופתי של ירושלים

זאת בעקבות נאום שנשא השייח' מחמד חסין בשבוע שעבר ברמאללה שבמהלכו אמר: "הו מוסלמי עבד אללה, יש יהודי מאחורי בוא והרגהו"

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה היום (שלישי) מהמשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד המופתי של ירושלים, השייח' מחמד חסין, בחשד לעבירות של הסתה לאלימות וגזענות. וינשטיין ביקש לפתוח בחקירה בעקבות דברים שאמר המופתי בכנס שנערך בשבוע שעבר ברמאללה לציון 47 שנים ליסוד תנועת הפתח.

"השעה (תחיית המתים) לא תגיע עד שתילחמו ביהודים", אמר אז השייח' חסין, "היהודי יתחבא מאחורי עצים ואבנים, והאבנים או העצים יקראו: 'הו מוסלמי עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו". בהודעת הפרקליטות מהיום צוין כי הבקשה לפתוח בחקירה פלילית מגיעה גם לאור דברים נוספים שאמר המופתי נגד יהודים.

בתחילת השבוע התייחס להתבטאות ראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש לפתוח בחקירה פלילית בעקבות הדברים שנאמרו על ידי המופתי. בישיבת סיעת הליכוד אתמול אמר נתניהו כי "לפני ימים אחדים שמענו התבטאויות חמורות מאוד של המופתי הפלסטיני בירושלים. הדברים הללו חמורים במיוחד גם משום שמזכירים לנו דברים של מופתי אחר שקרא להשמדת היהודים, חאג' אמין אל-חוסייני, שהיה אחד הארכיטקטים של הפתרון הסופי, וגם משום שהם נאמרים היום על ידי אנשים שאמורים לתמוך בהשכנת שלום בינינו לבין שכנינו הפלסטינים".

המופתי של ירושליםצילום: יוטיוב

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

נתניהו הוסיף כי "הקריאה לרצוח את היהודים באשר הם, היא קריאה איומה מבחינה מוסרית, ומהווה מכשול לשלום. הסתה בכללה מהווה מכשול לשלום. מה שחמור בעיניי הוא שעד היום הרשות הפלסטינית לא רק שלא גינתה ולא הסתייגה מהדברים, אלא גם אפשרה את שידורם בטלוויזיה הרשמית הפלסטינית. אני מצפה מבכירי הרשות הפלסטינית לגנות את המעשה הזה. מי שרוצה שלום - שלא יאפשר הסתה כזו ולא יאפשר קריאות לרצוח יהודים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ