בדיקת התאומים המאושפזים: סבירות גבוהה לחבלה כתוצאה מטלטול

במרכז הרפואי שיבא השלימו את בדיקת השניים. הרופאים עדיין נלחמים על חייו של אחד מהם

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן אבן

סבירות גבוהה לחבלה כתוצאה מטלטול, כך עולה מבדיקת התאומים המאושפזים שהושלמה היום (שלישי) במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. השניים, שסובלים משברים וסדקים בעצמות, מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים ספרא בשיבא, כשמצבו של התאום הזכר עדיין קריטי והרופאים נלחמים על חייו. מצבה של אחותו מוגדר יציב.

בשיבא בוצעו בימים האחרונים בדיקות רפואיות, הדמיה ומעבדה, על מנת לתת הסבר רפואי למצב התאומים בעת קבלתם לאשפוז בשבוע שעבר. בין השאר נבדקה האפשרות כי התאומים סובלים מזיהום או ממחלה תורשתית נדירה הגורמת לשברים בעצמות - המכונה "אוסטאוגנזיס אימפרפקטה".

מהמרכז הרפואי נמסר היום כי "כל בדיקות העזר, בכללם גם הדמיה וייעוצי רופאים מומחים מתחומים שונים, לצד בדיקות מעבדה מורכבות, לא התאימו לשום מחלה או מצב מולד, היכולים להסביר את הממצאים. מניסיוננו, ולאור הספרות הרפואית העדכנית, אנו סבורים כי הממצאים הגופניים שנמצאו נגרמו בסבירות גבוהה מאוד כתוצאה מחבלה, ככל הנראה בשל טלטול התינוקת".

המידע הרפואי הועבר משיבא לצוות המכון לרפואה משפטית, שביצע אף הוא בדיקה מטעמו בשבוע שעבר. יו"ר המכון, פרופ' יהודה היס, העביר בתחילת השבוע דו"ח למשטרה, ולפי פרסומים השבוע, קובע גם דו"ח זה בסבירות גבוהה כי השברים בגופם של התאומים נגרמו כתוצאה מחבלה או טלטול. בשיבא הבהירו כי "פירוט הממצאים הרפואיים נמסר למשפחה. הצוות הרפואי ימשיך לטפל בתאומים במסירות".

צילום: ניר כפרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ