עימות פנימי חסר תקדים בלשכת נתניהו |

"פרשת אשל חמורה מכדי שתסתיים בבדיקת נציבות שירות המדינה"

כך אמר גורם המעורה בפרטי הפרשה. הבכירים מלשכת רה"מ שהתלוננו ליועמ"ש נמנעו מלערב את נתניהו, כדי שלא לסבך אותו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

לפחות שלושה בכירים בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, היו מעורבים בהעברת המידע ליועץ המשפטי לממשלה סביב הטענות לכאורה כי ראש הלשכה נתן אשל הטריד את ר', עובדת בלשכת נתניהו. לדברי גורמים שמעורים בפרשה, השלושה הם ראש מערך ההסברה הלאומי יועז הנדל, מזכיר הממשלה צבי האוזר וככל הנראה גם המזכיר הצבאי האלוף יוחנן לוקר.

לפני כחודשיים טסו ראש מערך ההסברה הלאומי יועז הנדל והעובדת ר' לארה"ב כדי להשתתף בכנס בנושא הסברה לקהילות נוצריות בארה"ב. ר' ארגנה את הכנס יחד עם שגרירות ישראל בוושינגטון מתוקף תפקידה כאשת הקשר בלשכת נתניהו לקהילות נוצריות בצפון אמריקה.

מקור שמעורה בפרשה ציין כי ככל הנראה במהלך אותה נסיעה סיפרה ר' להנדל על כך שאשל מטריד אותה ועוקב אחריה. הנדל, שהחל את תפקידו בלשכת נתניהו לפני חודשים בודדים, נחשב לאדם ערכי, הגון וישר ביותר. כאשר שב ארצה הוא סיפר על הדברים למזכיר הממשלה צבי האוזר.

הנדל והאוזר קיימו כמה התייעצויות בנושא. לפי מקור אחר, בחלק מההתייעצויות השתתף גם המזכיר הצבאי יוחנן לוקר. בכירי הלשכה לא עדכנו את ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרטים, כדי להרחיק את רה"מ ממנה ולא לסבך אותו בחשדות או בטענות לשיבוש החקירה.

  שורת הבכירים בלשכת ראש הממשלה החליטה לבקש חוות דעת ממשפטן בכיר ביותר, ששימש בעבר בתפקיד מרכזי במערכת אכיפת החוק. ל"הארץ" נודע כי אותו משפטן הדגיש בפני יועצי נתניהו כי הפרשה חמורה מכדי שתיפתר בתוך הלשכה והמשיך להם לפנות ליועץ המשפטי לממשלה.

  בשלב זה החליטו הבכירים לפנות ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין. כיוון שהמידע היה חלקי בלבד והעובדת עצמה לא הביעה רצון להגיש תלונה, הורה וינשטיין על בדיקה ראשונית של נציבות שירות המדינה. מי שאחראי על הבדיקה הוא ראש אגף החקירות בנציבות שירות המדינה נתי לוויט. עד כה תושאלו כמה עובדים בלשכת ראש הממשלה, אולם העובדת ר' ואשל עצמו עדיין לא תושאלו. בשלב זה לא נמצא ביסוס לטענות נגד אשל, אולם הבדיקה נמשכת.

  במשרד המשפטים הביעו תמיכה בבכירי לשכת נתניהו שהעבירו את המידע בעניין ליועץ המשפטי לממשלה. "בנסיבות הענין דנן, מצופה היה ממי שהמידע הגיע לידיו במסגרת תפקידו להעבירו לידיעת ולבדיקת הגורמים המוסמכים, לצורך בחינת המידע ובדיקה אם יש בו ממש", נמסר בהודעה של משרד המשפטים. "הבדיקה הראשונית בנציבות שירות המדינה עליה הורה היועץ בענינו של מר נתן אשל טרם הושלמה, והיא נעשית בליווי ועדכון של משרדנו".

  "הפרשה חמורה מכדי שתסתיים בבדיקה של נציבות שירות המדינה", אמר גורם המעורה בפרטים. "היו הרבה אנשים שהיו מעורבים בעניין ומי שהעביר את המידע ליועץ המשפטי לממשלה עשה את הדבר הנכון".

  בחודשים האחרונים הצליחו נתניהו ויועציו לשמור על שקט תעשייתי יחסי בכל הנוגע להתנהלות הלשכה ונמנעו מפרשיות מביכות. עם זאת, הפרשה החדשה מעידה יותר מכל שמתחת לפני השטח קיימים יחסים מעורערים ביותר בין יועציו הבכירים של ראש הממשלה בנימין נתניהו. יחסיו של האוזר עם אשל מתוחים מאוד מזה יותר משנתיים, אך נראה כי גם בין הנדל ואשל יש מתיחות. אתמול תקפו מקורביו של נתן אשל את הנדל בחריפות וכינו אותו "ראש הכנופיה".

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ