מחוסר ראיות: שוחררו חשודים בתקיפת נטלי משיח בבית שמש

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

פחות מיממה לאחר שנעצרו, שיחרר בית משפט השלום בירושלים שלושה מתוך חמשת החשודים שנעצרו בחשד לתקיפתה של נטלי משיח, תושבת בית שמש, באחת מהשכונות החרדיות בעיר. חשוד רביעי שוחרר יום קודם לכן על ידי המשטרה, לאחר שהחוקרים הגיעו למסקנה כי אין לאיש יד במעשה. מעצרו של החשוד החמישי הוארך ביומיים.

כזכור, ביום ראשון הותקפה משיח על ידי המון חרדי קיצוני בשכונת רמת בית שמש ב', בזמן שתלתה במקום שלטים במסגרת עבודתה. "חשבתי שזהו, אני הולכת למות", אמרה משיח לאחר שמסרה עדות בתחנת המשטרה. בית המשפט שיחרר את החשודים בתנאים מגבילים, לאחר שקבע כי ראיות המשטרה נגדם חלשות. אחד מהחשודים ששוחרר, שוחרר גם תוך התחשבות בית המשפט והמשטרה במצבו האישי.

על רקע שחרורם של רוב החשודים נשמעו אתמול קולות בבית שמש מצד פעילים חברתיים וגורמים בעירייה, לזרז את הליך התקנת המצלמות ברחבי העיר. כזכור, לפני כחודש בשיא המהומות בבית שמש סביב ההקצנה החרדית בעיר התריע ראש העיר, משה אבוטבול, כי יפעל להתקין כ-300 מצלמות אבטחה ברחבי העיר "מהר ככל האפשר". אלא שעד כה אף מצלמה לא הותקנה.

ואולם, ל"הארץ" נודע כי כמה חברות טכנולוגיה פרטיות המתמחות באבטחה פנו מיוזמתן לעיריית בית שמש, והציעו את שירותיהן חינם. הן נדחו על הסף או שלא זכו למענה. בלשכת ראש העיר טוענים כי הסיבה היא כי פרויקט רישות העיר במצלמות נעשה בכפוף לפרויקט עיר ללא אלימות של המשרד לביטחון פנים, שכפוף למכרז בו זכו שלוש חברות. עוד טענו כי פרויקט הרישות נמצא בהליכים מתקדמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ