רכזי מודיעין דורשים שהשוטרת שנשואה לעבריין תסולק מהמשטרה

הרכזים טוענים כי לא ייתכן שנורית ברגיג תמשיך לשרת לאחר שבעלה טוני, שהורשע בהפעלת בתי הימורים, היה יעד מודיעיני

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

רכזי מודיעין משטרתיים במחוז מרכז ובמרחב שפלה התלוננו באחרונה על שוטרת המשמשת כרכזת מתנדבים בתחנת פתח תקווה, שנשואה לעבריין שהורשע בעבר בהפעלת בתי הימורים בלתי חוקיים במסגרת עסקאות טיעון. המתלוננים טוענים כי לא ייתכן מצב בו השוטרת, נורית ברגיג, ממשיכה לשרת במשטרה בעוד שבעלה, טוני ברגיג, שהיה בעבר יעד מודיעיני של מרחב השפלה, נמצא עדיין בפיקוח משטרתי.

סוגיית הזוג ברגיג היא מקרה תקדימי בעבור המשטרה, שהתמודדה בעבר עם קשרים משפחתיים בין שוטרים לאחיהם או לקרובי משפחה אחרים שלהם שהפכו לעבריינים, אך לא עם בני זוג שאחד מהם שוטר והשני עבריין. במלחמתה בהימורים מרכזת המשטרה מאמצים רבים במישור המודיעיני. כך רכזי המודיעין סבורים שברגיג, שהורשע ב-2004 וב-2009 בניהול בתי הימורים, ארגון משחקים אסורים ומעשי אלימות, ממשיך לפעול באותם תחומים ונמצא במעקב. "המצב שבו עבריין מנהל את עסקיו באותו מחוז שבו אשתו משמשת שוטרת הוא בלתי נתפש", אמר מקור במשטרה, "במקרר שלה יש אוכל בגלל הכסף מההימורים, ומשם גם מגיעים הבגדים והמכוניות שלה".

ברגיג החלה את דרכה במשטרת רמלה לפני כעשור. כבר אז נחשבו הנישואין שלה לבעייתים בעבור מפקדיה, וכך היא נדדה בין מחוזות ותפקידים. מפקד מרחב השפלה החליט להציבה במשטרת הגבולות של מרחב נתב"ג, ובמרחב נתב"ג פנו ליחידה לביטחון מידע במשטרת ישראל וביקשו להוריד את רמת הסיווג המודיעינית שלה לרמה הנמוכה ביותר. כך, לפני כחמש שנים, היא שובצה בתחנת פתח תקווה כרכזת מתנדבים.

משטרת פתח תקוהצילום: דן קינן

בזמן שבעלה הוגדר יעד מודיעיני של מחוז השפלה ונמצא במעקב מדוקדק נתקלה ברגיג בסירוב כשביקשה לשרת בקרבת ביתה וכן לצאת לקורס קצינים. למרות זאת, בתחנת פתח תקווה סיפרו כי היא משקיעה זמן רב בעבודתה ומעולם לא נחשדה ולא הואשמה בהעברת מידע מודיעיני לעבריינים.

גורמי המשטרה העבירו את הטיפול בעניין לראש אגף משאבי אנוש (אמ"ש), ניצב ירון בארי, שיכריע בנוגע לבעייתיות בהמשך שירותה של ברגיג. מלבד זאת, היא ככל הנראה תזומן בקרוב לשימוע באמ"ש, כדי לספק את גרסתה לטענות אנשי המודיעין.

נורית ברגיג מסרה ל"הארץ" בתגובה כי היא נרדפת זה שנים בשל קשריה עם גיסה, רוני ברגיג, עבריין מוכר אף הוא, וכי בעלה אינו קשור בפלילים. "אתה טועה בדברים שקשורים לבעלי", אמרה, "אין לו בעיות עם החוק והעיסוקים שלו חוקיים לגמרי. יש לו בית קפה, הוא עוסק מעט בנדל"ן ויש לו קזינו חוקי בחו"ל. עסקי ההימורים שלו הם בחו"ל בלבד. נמאס לי שמזכירים את ענייניו של גיסי בהקשר לשמי. מנסים לבלבל בין בעלי לגיסי, וגם מה שאירע לי במשטרת רמלה ובמרחב נתב"ג קשור אליו".

בניגוד לטענותיה של ברגיג כי היא סובלת מהתנכלויות בגלל גיסה הבהירו במשטרה כי הקשר הבעייתי בעניינה הוא נישואיה לטוני ברגיג. דובר המשטרה מסר בתגובה כי "מבלי להתייחס כלל לתוכן הפנייה ולשמות המוזכרים בה, איננו נוהגים להתייחס לשאלות אישיות בנושאי כוח אדם או לשאלות בתחום המודיעין".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ