לשכת הפחד |

שרה וביבי לא יסלחו למלשינים

האוזר, לוקר והנדל עשו מה שהחוק והמוסר מחייבים. אבל אחרי שזימרו אצל ויינשטיין על אשל, הם לא יוכלו להישאר במועדון הקרב של רה"מ ורעייתו

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי ורטר

לפני כשבועיים ישב בנימין נתניהו בלשכתו עם אורח וסיפר לו בהנאה כיצד לשכתו, שברבות השנים יצא לה שם של מקום עבודה מסוכסך, רוחש דם רע, אינטריגות ומאבקי כוח, עלתה סוף סוף על דרך המלך. "הרמוניה", הגדיר נתניהו את יחסי העבודה בין עובדי הלשכה.

נתניהו לא ידע, כנראה, ששלושת בעלי התפקידים הבכירים בלשכה - מזכיר הממשלה עו"ד צבי האוזר, המזכיר הצבאי האלוף יוחנן לוקר, וראש מערך ההסברה הלאומי ד"ר יועז הנדל - פנו ליועץ המשפטי לממשלה והעבירו לו מידע על התנהלות מטרידה לכאורה של ראש הסגל, נתן אשל, כלפי הפקידה ר'.

גם אם אשל יטוהר כליל, ברור ששלושת הבכירים עשו מה שהיה עליהם לעשות. במצוות החוק, והמוסר. אבל בלשכת נתניהו, שאשל נחשב בה לאיש החזק מתוקף קרבתו לאוזנו של הבוס ויותר מכך, ללבה של רעיית הבוס, התנהלות הגונה וערכית היא מז'אנר ה"רכילות הזולה". כך מגדירים שם את המידע האמור. והבכירים שעשו את שהיו חייבים לעשות, מן הסתם ללא חמדה וכמי שכפאם שד, מכונים על ידי מקורבי אשל: "המלשינים". ממש הרמוניה. כמו במאורת נחשים, או במועדון קרב.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

עוצמתו של אשל היתה בעוכריו. בשלוש השנים האחרונות הוא צבר לעצמו אויבים רבים ששמחים היום לאידו. לא צריך למהר ולחרוץ את דינו. הרשויות המוסמכות יעשו זאת, לשבט או לחסד. אבל ברור שמה שלא ייצא מן הפרשיה הזו, הוא והם - אשל ושלושת הבכירים - לא יוכלו להמשיך ולעבוד יחד. אם אשל יטוהר הוא ושרה וביבי, לא יסלחו להאוזר, לוקר והנדל. ואם יימצא ממש בחומרים, גם אז שרה וביבי לא יסלחו לשלישיה שזימרה בחדר הנעול של ויינשטיין. בכל מקרה הלך עליהם. אי אפשר להגדיר זאת אלא: רעידת אדמה בלשכת ראש הממשלה.

כאלה הם פני הדברים בלשכה החשובה ביותר במדינה: זוהי כבר לא לשכה חובבנית, זוהי כבר לא לשכה שמפשלת, שמועדת, שעושה בושות, שמכתיבה טקסטים מגוחכים לדן כנר. זוהי לשכת הפחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ