ההורים החשודים שהתעללו בתאומים יישארו במעצר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מעצרם של הורי התאומים בני ארבעת החודשים המאושפזים במרכז הרפואי בתל השומר הוארך אתמול ביומיים. במשטרה חושדים כי אחד ההורים או שניהם טלטלו את הילדים עד שעצמותיהם נשברו, על אף שהם מכחישים את המיוחס להם.

ההורים נחקרו אתמול בנפרד ובמשך שעות ארוכות במרחב דן. צוות החוקרים, בפיקודו של רב פקד רונן שימר, הציג להם את את הדו"ח הפתולוגי שהעביר לידי המשטרה פרופ' יהודה היס, ולפיו התאומים סובלים מ"תסמונת הילד המוכה". למרות זאת, הם המשיכו לטעון כי אינם יודעים מה עשוי היה לגרום לעצמות הילדים להישבר. במשטרה התרשמו כי בני הזוג תודרכו באופן יסודי על ידי עורך דין, שהכין אותם להתמודדות עם שאלות החוקרים. כל אחד מהם שיבח את יחסו של השני אל הילדים ושלל את האפשרות שפגע בהם.

האב טען בחקירתו כי ייתכן שפעולות ההחייאה שמד"א ביצעו בבנו גרמו לשברים בגופו, אולם החוקרים שללו אפשרות זו והבהירו לו כי על פי הדו"ח של היס השברים נגרמו במועדים שונים, כאשר חלקם כבר הספיקו להתאחות. גם בבדיקה הרפואית התברר כי שברי התינוקות לא נגרמו באירוע בודד. מלבד זאת, הבת, שנמצאה במצב סביר יחסית, סבלה אף היא משברים אולם לא טופלה על ידי מד"א ולא בוצעו בה פעולות החייאה. עובדה זו הקשתה על קבלת גרסתו של האב.

בהמשך חקירתו טען האב כי ייתכן שהשברים בגוף הילדים נגרמו מכיוון שישבו זמן ממושך על טרמפולינות המופעלות באמצעות סוללות רוטטות. החוקרים לקחו את הטרמפולינות לבדיקה ויבחנו אם הרעד שלהן עשוי לגרום לתוצאות כה חמורות. מלבד זאת, הם החרימו את המחשב ששימש את בני הזוג בניסיון למצוא בו חומרים נוספים שיסייעו לחקירה.

האם טענה בחקירתה כי לקחה את הילדים לבדיקות בקופת החולים מספר פעמים בשבועות האחרונים. לדבריה, הרופא לא קבע כי הילדים סובלים משברים ולא התייחס לסימני אלימות פיזית בגופם.

כעת, לאחר קבלת תוצאות הבדיקות הרפואיות, החלה המשטרה להפעיל לחץ על בני הזוג. זאת לאחר שעד כה המעקבים אחריהם ואחר משפחתם התנהלו באופן סמוי. החשודים, מצדם, שלחו את הבדיקות שנערכו לתינוקות למעבדה בחו"ל, אשר תקבע אם ניתן להסיק ממה נפגעו השניים. במשטרה בודקים גם כיוון נוסף בחקירה, שהועלה לאחר שנודע כי אחד מבני הזוג חלה בעבר. איש מהם לא יידע על כך את המשטרה כשנשאל בחקירה על אודות מצבו הבריאותי והנפשי.

אתמול זומנו לחדר החקירות עובדות רווחה מהעירייה בה מתגוררת המשפחה, אשר הודיעו לאם כי היא לא תורשה לראות את ילדיה בתקופה הקרובה. סבתם של התאומים, שנעצרה יחד עם הוריהם, שוחררה אתמול לביתה ונאסר עליה לראות את נכדיה. "אנחנו תומכים בהם במיליון אחוז", אמר אחיו של האב אתמול בהארכת מעצרו, "כרגע אני מבקש לתת לנו את הזמן להבין לאן הדברים מתפתחים".

סנגורם של בני הזוג, עו"ד ציון אמיר, ציין בסיום הדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב כי ההורים עברו טיפולי פוריות ורצו בילדים. לדבריו, להורים אין מושג מה יכול היה לגרום לפציעתם, כך שמדובר במצב טראגי. "ההורים מכחישים שפגעו בילדים בכוונה ומשתפים פעולה עם המשטרה", אמר, "קיבלתי בימים האחרונים פניות רבות ממומחים שמכירים תופעות כאלה בקרב ילדים. ייתכן שמדובר בטלטול מתוך חוסר מודעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ