עונשו של שלמה בניזרי קוצר, ישוחרר באפריל

השר לשעבר, שהורשע בקבלת שוחד, הפרת אמונים ושיבוש הליכים, ישוחרר בעקבות התנהגות טובה ולאור הסיוע שהעניק בקליטת קצב בבית הכלא

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה היום (שני) לנכות שליש מעונשו של השר לשעבר שלמה בניזרי, שהורשע בקבלת שוחד והפרת אמונים. על בניזרי נגזרו בשעתו 4 שנות מאסר, וכעת החליטה הוועדה לקצר את עונשו בשנה וארבע חודשים, כך שהוא ישוחרר באפריל.

הוועדה שהחליטה על קיצור עונשו, בחנה את התנהגותו ואורח חייו בכלא, וזאת היות והוא אינו נחשב לאסיר בעייתי. בנוסף, מאז שהחל משה קצב לרצות את עונשו, בניזרי הפך להיות להתמודדות עם כליאתו של הנשיא לשעבר, כך עולה מהחלטת הוועדה לקצוב את עונשו.

בספטמבר 2009 החל בניזרי לרצות עונש מאסר של 4 שנים, , לאחר שהורשע בקבלת שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט. בניזרי הורשע בתחילה בבית המשפט המחוזי בירושלים ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר. הוא ערער על ההחלטה ובדיון בבית המשפט העליון הוחמר עונשו.

בניזרי בכניסה לריצוי עונשו בכלא מעשיהוצילום: תומר אפלבאום

בניזרי הורשע בכך שבעת שהיה שר העבודה ואחראי על שירות התעסוקה, סייע לחברו משה סלע, בעליהן של חברות כוח אדם שהביאו עובדים זרים לישראל - תמורת 100 אלף שקל. השופט אדמונד לוי כתב בגזר דינו שכדי להתמודד עם השחיתות במוסדות השלטון, "לא די עוד במלל ודברי כיבושין, והגיעה העת לעשות מעשה, על ידי הצגתו של תג מחיר גבוה מזה שהיה נהוג בעבר לצדן של העבירות בתחום זה".

בעקבות הרשעתו של בניזרי, מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ואמר על שופטיו כי "הקדוש ברוך הוא יסתובב עמהם", כלומר יעניש אותם.

בראשית 2010 לנשיא שמעון פרס ולשר המשפטים יעקב נאמן, וציין כי הוא עושה זאת "ממקום של כאב ומצוקה". בניזרי ביקש מפרס - באמצעות פרקליטיו, עורכי הדין יהורם מלכה ואבי חימי - כי יעמיד לנגד עיניו את תרומתו הרבה לחברה הישראלית לאורך השנים וימתיק את עונש המאסר שלו. "השנים הארוכות ועינוי הדין שעבר עד לגזר הדין, יחד עם העונש הכבד שכבר ספג, הם כבר בבחינת 'עונש כבד מאוד ומרתיע'", נכתב בבקשת החנינה. בקשתו נדחתה.

כאשר הוחלט כי הנשיא לשעבר משה קצב יכנס לכלא פנו קצינים בכירים בשירות בתי הסוהר (שב"ס) לבניזרי וביקשו ממנו שידאג לסייע בקליטתו ולדאוג לשלומו. בשל סירובו של קצב ללבוש מדי אסיר, החליטו בכלא מעשיהו לפנים משורת הדין לאפשר לבניזרי לקנות עבורו בקנטינה את המצרכים שביקש.

Read this article in English:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ