התאומה ששרדה שוחררה לבית אפוטרופוס; מעצר האב הוארך

החשד נגד ההורים שונה להריגה והאם תשוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. התאום שמת יקבר אחה"צ, לאחר נתיחת הגופה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

התינוקת בת הארבעה חודשים, שטולטלה על פי החשד על ידי הוריה, ושאחיה התאום מת אתמול, שוחררה היום (שני) מהמרכז הרפואי שיבא. הפעוטה, שהיתה מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ ילדים שוחררה הבוקר במצב טוב לחזקתו של קרוב משפחה שמונה לה כאפוטרופוס.

במקביל הגיעו היום ההורים אשר שהחשד נגדם שונה מחבלה להריגה לדיון נוסף בהארכת מעצרם. לפי הסכמה בין החוקרים וההורים שוחררה האם למעצר בית ואילו מעצרו של הבעל הוארך ביומיים נוספים. כמו כן אישר בית המשפט להורים להשתתף בהלווית הפעוט שתיערך אחר הצהריים, לאחר סיום תהליך הנתיחה של גופת בנם.

שני התאומים אושפזו בבית החולים שיבא לפני כעשרה ימים כשהם סובלים משברים וסדקים בעצמות. לפי דו"ח שהעביר הרופא הראשי במכון לרפואה משפטית באבו כביר, פרופ' יהודה היס, והערכה רפואית שבוצעה בבית החולים, קיימת סבירות גבוהה שהתאומים נחבלו כתוצאה מטלטול, וזאת לאחר שלא נמצאו עדויות לזיהום או מחלה גנטית שבאפשרותם להסביר את השברים שהתגלו

האם החשודה מובאת לדיון בהארכת מעצרצילום: מוטי מילרוד

אתמול קיבל בית משפט השלום את בקשת ההורים החשודים וקבע כי פרופ' היס לא ינכח בנתיחת הגופה בשל חוות הדעת שנתן בעת שהתינוק עוד היה בחיים. בנוסף, פתולוגית מטעם המשפחה תהיה נוכחת בתהליך, שבראשו יעמוד פתולוג שלא היה מעורב בבדיקה שביצע היס.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ