תוצאות הנתיחה: התאום מת משברים בגולגולת

לפי ההערכה, השברים נגרמו מפגיעות במקרים שונים. נציג המשטרה הודה כי אינם יכולים לקבוע מי פגע בתינוק. מעצר האב הוארך בחמישה ימים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית משפט השלום התיר היום (רביעי) לפרסום את תוצאות נתיחת הגופה של התינוק בן הארבעה חודשים שהוריו חשודים שגרמו למותו ולפגיעה באחותו התאומה. היום הציגה המשטרה את תוצאות הנתיחה, שבוצעה במכון לרפואה משפטית. על פי תוצאות הנתיחה נקבע כי התינוק מת כתוצאה משברים בגולגולת.

בבדיקה נמצא שהתינוק סבל ממספר שברים, והערכה היא שלא מדובר במקרה אחד שגרם לשברים, אולם נושא זה עדיין צריך להיבדק. תוצאות הנתיחה ניתנו לבית המשפט במהלך הארכת מעצרו של האב, שאחז בראשו בזמן ששמע את דברי נציג המשטרה בדיון. בית המשפט הורה להאריך את המעצר בחמישה ימים.

לטענת החוקרים, תוצאות הנתיחה מהוות התקדמות משמעותית בחקירת הפרשה, אבל נציג המשטרה הודה כי הוא אינו יכול לקבוע שהאב, שנמצא במעצר, הוא זה שאחראי לאקט האלים שגרם לשברים בגולגולת של הבן. המשטרה מתקשה עד לרגע זה להבין מי בעצם היה זה שפגע בתינוק, אם היתה זו האם או שהיה זה האב.

אב המשפחה, אתמול בהלוויה בבית העלמין ירקוןצילום: הדר כהן

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מאות בני משפחה וחברים ליוו אתמול את זוג ההורים, שהורשו על ידי בית המשפט להשתתף בהלוויה, והוצאו מהמעצר וממעצר הבית שבו הם שוהים. לשניים אף התאפשר לקיים שיחה לבדם בתוך רכב המשטרה, ולאחריה הצטרפו בליווי השוטרים אל מסע הלוויה, בסופה קרא האב קדיש על בנו. מיד לאחר הלווית בנם, זומנו ההורים לחקירה נוספת במשטרה. החוקרים סברו שמיד לאחר הלוויה ההורים יהיו גלויים יותר. אולם נכון לרגע זה אף אחד מההורים לא הודה במעשה. אחר החקירה חזרה האם למעצר הבית בביתה של חברתה, כאשר נאסר עליה להיות בקשר עם בני המשפחה, לרבות אחותו התאומה של הפעוט שמת, אשר שוחררה מבית החולים לבית המשפחה.

המשטרה שללה את כל טיעוני ההורים לגבי האפשריות שיכולות היו להביא לפגיעה בתינוקות. "אנחנו רצים אחרי הגרסאות שלהם", אומרים במחוז תל אביב, "עם זאת אנחנו מגלים את כל הרגישות שאפשר, אבל חלק מהטיעונים של ההורים לא מתיישבים עם הממצאים שכבר הראינו להם, יש פה חקירה קשה אבל בסוף אנחנו נדע מה קרה שם".

Read this article in English:  Autopsy reveals Israeli infant abused by parents died from fractures in his skull

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ