תביעת פיצויים אישית נגד שופט: "דיבר בבוטות לתובע"

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

לבית המשפט השלום בנצרת הוגשה לאחרונה תביעת נזיקין מצד אזרח פרטי נגד שופט, בה הוא דרש פיצויים בסכום של 50 אלף שקלים בטענה שהשופט צעק עליו, ודיבר אליו במהלך הדיון, לטענתו, באופן משפיל ובוטה.

התביעה נגד שופט בית הדין לעבודה בחיפה, נוהאד חסן, הוגשה על ידי אלי בוחבוט, שעמד בפני השופט לפני יותר משנה בתביעה שהגישה אשתו בבית הדין בחיפה. במהלך הדיון, מתאר בוחבוט בתביעה שהגיש, העלה השופט חסן הצעה לסיים את התיק בפשרה.

בוחבוט רכן לעבר עורך דינו חאלד בולוס ולחש באוזנו. לטענתו, השופט החל לצעוק עליו ולנזוף בו ואמר לו "אתה לא יכול לדבר כאן כרצונך". כשבוחבוט השיב כי הוא דיבר עם עורך דינו לפני שזה ישיב על הצעת הפשרה, אולם לטענתו, השופט ביקש שישב מאחורי עורך דינו. בוחבוט החליט לקום ממקומו ואמר לשופט 'אם נוכחותי מפריעה, אני מוכן לצאת החוצה" ויצא. לדבריו, עורך דינו מסר לו כי השופט ביקש שבוחבוט לא יתייצב לדיונים בהמשך.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בעקבות התקרית באולם, הגיש בוחבוט תלונה לנציבת תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, שערך בירור מקיף במתרחש באולם, וגבה את גירסותיהם של שני עורכי דין ושל השופט עצמו. בין השאר טען בוחבוט כי השופט כתב בפרוטוקול כי הוא הוצא מהאולם לאחר שפנה לשופט "בחוצפה".

גולדברג קבע כי בידיו "גרסאות סותרות" על התנהגותו של בוחבוט. יחד עם זה הוא קבע כי בוחבוט לא הוצא מהאולם על ידי השופט, אלא יצא מיוזמתו. בכתב התביעה שהגיש בוחבוט הוא כתב כי השופט השפילו ודיבר אליו באופן בוטה, בנזיפות, צעקות ובבוז. "הנתבע השפיל, העליב וביזה את התובע", הוא כתב.

כעת נדרשת הפרקליטות להוציא משאבים ולהתגונן מפני תביעת הנזיקין שהגיש בוחבוט נגד השופט, אליה הוא צירף את החלטתו של הנציב גולדברג, שלאחר בירור מקיף מצא כי חלק מהתלונה שהגיש בוחבוט מוצדקת. אתמול התיק הגיע אף לשולחנה של נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, שהחליטה כי להמשיך את הדיון בתיק בבית המשפט השלום בנצרת, והתביעה עדיין לא התחילה להתברר לגופה.

במערכת המשפט השמיעו ביקורת על המשאבים הרבים שנאלצת מערכת המשפט להפעיל בבירור המקרה. גורם בהנהלת בתי המשפט אמר אתמול כי למרות שהרוב המכריע של התביעות מהסוג הזה נדחות על הסף בשל חסינות שיפוטית, התיק הזה הוא דוגמא למשאבים רבים שמוציאה המערכת כדי להתמודד עם תלונות ותביעות סרק.

"בהתחלה, השופט נדרש להתייחס לתלונה שהוגשה לנציב גולדברג, וגם עורכי הדין שקשורים התבקשו להגיב. במקרה כזה השופט כבר מוטרד מהתלונה נגדו, ואולי גם מכך שהמקרה יופיע בעיתון. עכשיו, כשהוגשה תביעה, גם הנהלת בתי המשפט והפרקליטות צריכים להתמודד עם התביעה בבית משפט. אין ספק שזה אבסורד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ