גורמים המעורים בחקירה: מתגבשת תשתית ראייתית מבוססת נגד אשל

עד כה נגבו 16 עדויות המאששות את המידע שלפיו ראש לשכת נתניהו עקב אחר ר' והטריד אותה. גורמים בלשכה: אי אפשר להגדיר זאת כ"רסיסי רכילות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גורמים המעורים בחקירת נתן אשל, ראש לשכת ראש הממשלה, בנציבות שירות המדינה, אומרים כי מתגבשת תשתית ראייתית מבוססת, לפיה אשל הטריד את ר', עובדת בלשכה, לאורך תקופה ארוכה. לדברי הגורמים, אי אפשר להגדיר את המידע שנאסף עד כה כ"רסיסי רכילות", כפי שהדברים הוצגו בשלב בו הנציבות החלה בבדיקת הפרשה.

עד אתמול נגבו בנציבות שירות המדינה 16 עדויות בפרשה, רובן מאששות את המידע הבסיסי שהוצג בפני וינשטיין, שלפיו אשל פיתח כלפי ר' אובססיה, הטריד אותה ביום ובלילה, עקב אחריה ואף קינא לה, וקירב אותה או הרחיק אותה ממנו, כרצונו. מהעדויות עולה כי אשל צילם את ר' באמצעות מכשיר הסלולרי תמונות בעלות אופי מיני. על פי אחת העדויות ר' עצמה סיפרה כי אשל "השתלט על חייה".

בינתיים לא ידוע אם תיגבה בסופו של דבר עדות מר'. פרקליטיה דחו גם אתמול את ניסיונות הנציבות לשכנע אותה למסור עדות בפרשה, והם עומדים על טענתם כי ר' מסרבת להיגרר לפרשה שבאה לעולם שלא ברצונה, ומבקשים כי פרטיותה תישמר. אשל צפוי להיחקר באזהרה בפני חוקרי הנציבות בשבוע הבא.

על פי עדות שמסרה עובדת אחרת בלשכת ראש הממשלה במסגרת החקירה, ר' סיפרה לה כי אשל הסביר את העובדה שהוא עוקב אחריה, בכך שהדבר נעשה בשליחותה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. על פי עדותה של העובדת, אשל אמר לר' כי היא עובדת במשרד ראש הממשלה בזכותו, והוא זה שדאג ששרה נתניהו תאפשר את עבודתה בלשכה.

נתן אשלצילום: ניר קידר

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בעדות אחרת שנגבתה בנציבות, נטען כי אשל התרברב באזני ר' כי יש לו חלק במינויו של ראש השב"כ יורם כהן וכי הוא יכול להסתייע בשב"כ, בין השאר, כדי להתחקות אחרי מעשיה.

אמש לא התקבלה תגובת פרקליטו של אשל, עו"ד יעקב וינרוט, לדברים.

עוד נודע אתמול כי כאשר שלושת הבכירים בלשכת ראש הממשלה, המזכיר הצבאי האלוף יוחנן לוקר, מזכיר הממשלה, צביקה האוזר וראש מערך ההסברה, יועז הנדל, שחשפו את הפרשה בפני היועץ המשפטי, ביקשו כי הפנייה שלהם תישמר בסוד, והזהירו אותו כי אם הדיווח שלהם ייוודע לר' היא עלולה להיקלע למצוקה אישית. כמו כן נודע כי וינשטיין, ששמע את השלושה, ביקש לשמוע מהנדל ביחידות את שידוע לו על התנהלותו של אשל עם ר'.

וינשטיין עצמו נמצא השבוע ביחד עם המשנה שלו, רז נזרי, בפגישות עבודה עם גורמי אכיפת חוק בוושינגטון וצפוי לשוב בתחילת השבוע הבא. וינשטיין צירף את נזרי והמשנה לפרקליט המדינה שי ניצן על מנת ללוות את הפרשה יחד אתו. בהיעדרו של וינשטיין מי שמפקח מקרוב אחר חקירת הנציבות הוא פרקליט המדינה, משה לדור, שיחד עם ניצן מקבל עדכונים שוטפים מעבודת החוקרים. גם וינשטיין מקבל עדכונים מוושינגטון.

בתחילת השבוע, כשוינשטיין החליט שלא להעביר את חקירת הפרשה למשטרה, ראש אגף המשמעת בנציבות, עו"ד אסף רוזנברג, ביקש מאשל לצאת לחופשה, על מנת להימנע מהשעייתו מתפקידו. על פי הערכות שנשמעו אתמול, לאור המידע שהתקבל מעדויות שאספה הנציבות עד כה, אשל יתקשה לחזור לתפקידו.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב על פרשת אשל ואמר אתמול בסיום פגישתו עם מזכ"ל האו"ם באן-קי מון: "גזרתי על עצמי כלל פשוט: להמתין בסבלנות עד סיום הבדיקה. אין לי מה לומר מעבר לזה. אני לא מתכוון להתייחס לכך. הדבר הנבון וגם האנושי בעת הזו הוא פשוט להמתין".

חקירת הנציבות החלה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, קבע בתחילת השבוע של להעביר את חקירת פרשת נתן אשל לטיפול המשטרה, זאת לאחר שבימים שקדמו להחלטה התקבלה אצל היועץ עדות נוספת של גורם בלשכה נגד ראש הלשכה אשל, שבה נטען שהוא הטריד את העובדת ר'. העדות שהוגדרה "משמעותית", גרמה לוויינשטיין להורות על פתיחת חקירה משמעתית מקיפה בנציבות שירות המדינה, במקום הבדיקה הראשונית שהתנהלה קודם לכן.

אשל עצמו אולץ לצאת לחופשה של עשרה ימים. ראש אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, אסף רוזברג, הוא שדרש מאשל לצאת לחופשה הכפויה בעקבות החקירה. לדברי גורם בכיר המעורה בעבודת הנציבות, רוזנברג אף רמז לאשל כי אם לא ייצא לחופשה תישקל פתיחת הליך השעיה נגדו

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ