נעצרו שלושת בניו של מנהיג הכת המתעללת בי-ם

המשטרה חושדת כי הבנים ביצעו לצד אביהם, המוחזק במעצר חצי שנה, עבירות מין חמורות באחיהם הקטנים. אחת הנשים החברות בכת נעצרה גם כן

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

חצי שנה לאחר שהתפוצצה פרשת הכת הסדיסטית מירושלים, עצרה שלשום (שלישי) המשטרה שלושה מבניו של ד', מנהיג הכת, בחשד כי לצד אביהם ושני הנאשמים האחרים בפרשה, ביצעו בשנים האחרונות עבירות מין חמורות בחלק מאחיהם הקטנים. החשודים הובאו אתמול להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

בתוך כך, חשודים השלושה כי במהלך החודשים מאז נעצר אביהם והשניים האחרים, ניסו להשפיע על עדים לבל יפלילו את ד' וחבריו. יחד איתם עצרה משטרת ירושלים גם את א', אחת מנשותיו של ד', בחשד שלקחה אף היא חלק במעשים. מעצרם של הארבעה הוארך לפי שעה עד יום שני.

הפרשה נחשפה בראשית חודש אוגוסט השנה, כאשר הותר לפרסום כי המשטרה עצרה שלושה גברים תושבי ירושלים המשתייכים לחסידות ברסלב, בחשד להתעללות קשה במספר נשים וילדים במהלך השנים האחרונות. במשטרת ירושלים כינו זאת אז "פרשת גואל רצון 2", זאת מאחר ואבי המשפחה, ד', התגורר עם שש נשים. הן נישאו לו על פי חוקי ההלכה היהודית, נישואין שלא הוכרו על ידי המדינה, והולידו לו 15 ילדים. על פי כתב האישום, אשר הוגש ימים בודדים לאחר שהותרה הפרשה לפרסום, במתחם בו התגוררה המשפחה הגדולה גרו שני גברים נוספים, אחד מהם היה נשוי בעבר לאחת מנשותיו של ד'. יחד נהגו השלושה להתעלל בנשים ובילדים במגוון דרכים, בעיקר מיניות.

שלושה מבניו של מנהיג הכת, לאחר מעצרו בתחילת אוגוסטצילום: אוליבייה פיטוסי

בכתב האישום נטען כי ד' נהג להשית על בני ביתו עונשים שכינה "דינים", אותם קיבל מי שלא עמד בחוקי הבית. בדרך זו הוא כפה על נשותיו את גחמותיו המיניות, הרחיק את הנשים ממשפחתן המקורית, ביצע עבירות מין חמורות בבנותיו החורגות ובחלק מילדיו האחרים, כפה על נשותיו להכות ולהתעלל באשה שהועמדה ל"דין", הפריד את הנשים מילדיהן, מנע מילדיו ונשותיו טיפולים רפואיים מחשש שהנעשה בבית יתגלה, ושלח אותם לעבוד בקיבוץ נדבות והפצת משנתו הדתית.כמו כן, נהג ד' לשלוח את הנשים לאתר "מועמדות" להצטרף ל"משפחה", דבר שנעשה לעיתים "כאמצעי ל'המתקת עונש' שהושת על מי מהן", כך על פי כתב האישום.

על פי כתב האישום, שני הנאשמים האחרים השתתפו בחלק מן העבירות לאורך השנים. כעת חושדת המשטרה כי שלושת בניו של ד' השתתפו אף הם בחלק מן העבירות הללו.
בד בבד עם מעצר הנאשמים בחודש אוגוסט נלקחו רוב בניו ובנותיו של ד' למסגרות רווחה ברחבי הארץ, שם הם מוסיפים להימצא גם כיום. נשותיו הושמו אף הן במסגרות כאלה. ובימים הקרובים חלקם צפויים להשתחרר. מעצר שלושה מבניו של ד' שלשום מותיר לו, מכל ילדיו, בן אחד בלבד חופשי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ