חשד: מאבטח כלא פלסטינית במחסום כי רצה לצאת איתה

עובד חברת "מודיעין אזרחי" חשוד שמנע מהצעירה לעבור את מחסום ראס-חמיס 20 דקות עד שקיבל את מספר הטלפון שלה. הוא חשוד בהטרדה

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

מאבטח של חברת האבטחה "מודיעין אזרחי" חשוד שכלא צעירה מהכפר ראס-חמיס שבמזרח ירושלים, במחסום הסמוך לכפר, כדי לקבל את מספר הטלפון שלה. הצעירה התלוננה במשטרה כי המאבטח החזיק בה במשך כ-20 דקות, תוך שהיא מתחננת שיניח לה לנפשה. רק לאחר שבדק שקיבל ממנה את המספר הנכון, התיר לה ללכת.

המקרה אירע ביום ראשון שעבר, כאשר הצעירה, סטודנטית למשפטים באוניברסיטת אבו-דיס שבמזרח ירושלים, עשתה את דרכה לביתה. מחסום ראס חמיס מגודר בתיל מכל צדדיו ומצויד במערכות אוטומטיות לפתיחת השערים וסגירתם מחדר השומרים, שניצב בשטח סטרילי. כדי לעבור מצד אחד של המחסום למשנהו, יש לעבור דרך שני שערים, הממוקמים במרחק כמה מטרים בודדים זה מזה.

על פי התלונה שהגישה הצעירה לתחנת שפט, המאבטח החזיק בה בין שני השערים במשך 20 דקות ודרש לקבל ממנה את מספר הטלפון שלה. רק לאחר שנענתה לדרישתו, והוא וידא כי אכן זה המספר הנכון - איפשר לה לצאת. בעקבות התלונה, פתחה משטרת ירושלים בחקירה. המאבטח נחקר באזהרה ושוחרר בתנאים מגבילים. במשטרה אומרים כי הוא חשוד בהטרדה.

מחסום ראס-חמיסצילום: אמיל סלמן

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עם היוודע המקרה בכפר, פשטו עשרות תושבים על המחסום ומחו על הפגיעה בכבודה. "אנשים כבר היו מוכנים לעלות על המחסום ולהרוס אותו", אמר ג'מיל סנדוקה, יו"ר ועד התושבים בשועפט וראס-חמיס. באגודה לזכויות האזרח טוענים כי לא מדובר במקרה בודד: "ההחלטה לנתק מספר שכונות בירושלים משאר העיר באמצעות הגדר ממשיכה לגבות מחיר כבד מהאוכלוסייה", אמרה עו"ד נסרין עליאן. "היעדר שירותים נאותים באזורים הללו פירושו מעבר יומיומי במחסום וחשיפת התושבים לאפשרות שמי שעומד במחסום יטול את החוק לידיו ויפגע בהם". מחברת "מודיעין אזרחי" לא נמסרה תגובה.

Read this article in English: Israeli guard suspected of confining Palestinian woman to get her phone number

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ