מצלמות המהירות החדשות: סף האכיפה ייקבע לפי מספר הדו"חות שיירשמו

היום יחלו לפעול 12 מצלמות מהירות חדשות בכבישי הארץ

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

היום תתחיל המשטרה להפעיל 12 מצלמות אכיפה חדשות, שמונה מהן מצלמות רמזור, וארבע מצלמות מהירות. בהמשך השנה יגיע מספר המצלמות ל-60. אולם, עד כה לא היה ברור מה יהיה סף האכיפה, כלומר, מאיזו מהירות בפועל יירשמו דו"חות.

במשטרת התנועה אמרו ביום חמישי כי המהירות שבה יירשמו דו"חות תהיה גבוהה ב-5 עד 10 קמ"ש מהמהירות המותרת, אך מתברר כי הקריטריון המרכזי לקביעת סף האכיפה יהיה מספר הנהגים שייתפסו. המערכת, על אף תחכומה, זקוקה לקצין משטרה שיחתום על הדו"חות - אך למשטרה אין מספיק כוח אדם כדי להחתים כל דו"ח של מהירות מופרזת בחמישה קמ"ש. מסיבה זו נקבעו מעין מכסות מרביות לרישום דו"חות, ובמשטרה מעריכים כי ככל שהנהגים יתרגלו למצלמות ויאטו את נסיעתם, אפשר יהיה להוריד את סף האכיפה.

במכמונות המהירות הישנות, המבוססות על קרן לייזר או מכ"מ, היתה סטיית תקן של כמה קמ"ש, ולכן סף האכיפה היה גבוה בכ-10 קמ"ש מהמהירות המותרת. אולם, המצלמות החדשות הפועלות באמצעות פסי מתכת המוטמעים בכביש, בודקות באיזו מהירות עברה המכונית בין הפסים - ולכן הן מדויקות לחלוטין. המשמעות היא שאפשר לקנוס נהג שעבר את המהירות המותרת בקמ"ש אחד בלבד.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

המצלמות החדשות לא החליפו רק את שיטת המדידה - אלא גם את שיטת הצילום. המצלמות האוטומטיות הישנות עבדו עם סרט צילום, ואילו מצלמות אלה הן דיגיטליות, והתמונות שיצלמו יישלחו למוקד המשטרה בתקשורת סלולארית, ובתוך 96 שעות יגיע הדו"ח לתיבת הדואר הרשומה ברישיון הנהיגה של בעל הרכב.

12 המצלמות הראשונות החדשות ינדדו בין 28 מוקדים. רכישת המצלמות תעלה 147 מיליון שקלים, ומחיר תפעולן יסתכם ב-450 מיליון שקלים למשך עשר שנים. עם זאת, המצלמות צפויות להחזיר את עלות רכישתן במהירות, משום שהן מסוגלות להפיק מספר עצום של 1.25 מיליון דו"חות בשנה, בהיקף קנסות שנתי שעשוי להגיע ל-875 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ