וינשטיין צפוי להורות על הארכת החופשה של אשל

ראש הסגל בלשכת נתניהו צפוי להיקרא לחקירה באזהרה בנציבות שירות המדינה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין צפוי להחליט מחר על הארכת חופשתו הכפויה של נתן אשל, ראש הסגל במשרד ראש הממשלה, עד להשלמת החקירה נגדו בנציבות שירות המדינה. השבוע אשל צפוי להיקרא לחקירה באזהרה בנציבות שירות המדינה.

בנוסף יקיים וינשטיין ביום שני דיון רחב, בהשתתפות הגורמים המעורבים במשרד המשפטים ובנציבות שירות המדינה על מנת להעריך את חומר החקירה שנאסף עד כה נגד אשל, ויתווה את המשך החקירה וניהול התיק. ממידע שהגיע לווינשטיין באמצע דצמבר האחרון עולה כי אשל הטריד בדרכים שונות את ר', עובדת הכפופה לו במשרד ראש הממשלה, עקב אחריה, התחקה אחר פעולותיה ביום ובלילה, חיטט בתכתובות מייל אישיות ואף צילם תמונות בעלות אופי מיני שלה. בשבוע שעבר החליט וינשטיין להשאיר את חקירת המידע נגד אשל בידי נציבות שירות המדינה ולא בידי המשטרה.

ביום שלישי יחלפו עשרת הימים בהם אשל נתון בחופשה, לאחר שראש אגף המשמעת בנציבות, עו"ד אסף רוזנברג, הבהיר לו כי אם לא ייצא לחופשה מיוזמתו, לא יהיה מנוס מלהשעותו. וינשטיין צפוי לחזור היום לישראל, אחרי ביקור עבודה עם גורמי אכיפת החוק בארה"ב.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

ביום שני יתכנסו לדיון במשרד המשפטים הגורמים המעורבים בבדיקת פרשת אשל, בהם המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי, ראש אגף המשמעת רוזנברג, וראש אגף החקירות בנציבות נתי לויט. בדיון צפוי וינשטיין לקבל עדכונים באשר לממצאי החקירה עד כה, ולהכריע באשר לדרכי הפעולה בהמשך. וינשטיין יצטרך לקבל גם החלטה כיצד לנהוג עם ר', לנוכח סירובה למסור עדות בפרשה.

על פי הערכות שנשמעו אמש מפי גורמים משפטיים, לווינשטיין לא יהיה מנוס מלהאריך את חופשתו הכפויה של אשל עד למיצויה וכי לגורמים המעורבים ברור כי אשל לא יוכל לשוב למשרד ראש הממשלה עד שלא יתבררו החשדות נגדו במלואם, ועד שלא ייגבו עדויות מכל גורם במשרד ראש הממשלה שיכול להאיר על הפרשה.

חקירת נציבות שירות המדינה שהתחילה באופן רשמי לפני שבוע, לאחר שעד אז הוגדרה כ"בדיקה", החלה לבסס חשדות להטרדה. עד כה גבתה הנציבות 16 עדויות, שחלקן ביססו חלק מהחשדות נגד אשל.

מקורות משפטיים אמרו בימים האחרונים כי המידע שנאסף, גם בלי שר' הגישה תלונה נגד אשל, הוא מידע שאי אפשר להתעלם ממנו וכי אין מדובר עוד ב"רסיסי רכילות", כפי שהוגדר המידע בתחילת הפרשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ