השופט: נמצא "האקדח המעשן" נגד הורי התאום המת

לאחר שעבר בדיקת פוליגרף בסוף השבוע, הוארך מעצרו של האב בארבעה ימים. מעצר האם, שחשודה גם בשיבוש החקירה, הוארך ביממה

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים20
יניב קובוביץ

בית המשפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) את מעצרם של בני הזוג החשודים בהריגת בנם התינוק, בן ארבעה החודשים. מעצרו של האב הוארך בארבעה ימים, בעוד מעצר האם הוארך ביממה. לטענת המשטרה קיימת בידיה ראיה חדשה אותה כינה השופט אביחי דורון "אקדח מעשן", ואמר כי "יש לחזק בה באופן לא מבוטל את החשדות כנגד החשוד וגם במידה פחותה יותר - אך קיימת גם - כנגד החשודה".

בסוף השבוע . בשלב זה לא ברור אם תוצאות בדיקת הפוליגרף מצליחות להסיר את האב מאחריות למעשה, אולם ידוע שתוצאות הבדיקה מהוות פריצת דרך משמעותית בחקירה.

חוקרי המשטרה החליטו לקיים את הדיון היום בהפרדה בין ההורים, מחשש לשיבוש המשך החקירה. עורך דינם של בני הזוג, ציון אמיר, פתח את הדיון כאשר שאל את חוקר המשטרה האם הוא מבין את ההשלכות של מעצר חשוד שכבר שוחרר למעצר בית. נציג המשטרה ענה כי המשטרה הציגה כיום חומר חקירה חדש שמחזק את החשדות נגד האם. כשעורך הדין דרש לשמוע מה אותה ראיה חדשה, השיב נציג המשטרה: "מה שהצגנו היום לבית המשפט זה את האקדח המעשן בפרשה".

עוד טען נציג המשטרה כי האם חשודה בין היתר גם בשיבוש החקירה. לטענת המשטרה מדובר בשיבוש שבוצע לפני מעצרה, כאשר בני הזוג תיאמו ביניהם גרסאות, וגם לאחר שחרורה למעצר בית. לטענת החוקרים, גם אתמול, לפני מעצרה בשנית, ניסתה האם לשבש את החקירה. עורך דינם של בני הזוג טען מנגד כי החוקרים מאיימים על ההורים במהלך החקירה שלא יראו יותר את בתם נציג המשטרה טען כי נאמר לה שבמידה ולא תתקבל החלטה מי היה זה שפגע בתינוק, יהיה קשה להחזיר לאם את הבת חזרה להחזקתה.

בית המשפט נזף בצדדים על האופן שבו מפורסמים פרטים מהחקירה בכלי התקשורת. נציג המשטרה טען כי הפרסומים של שאלות הפוליגרף לא היו נכונות וכן כי שאלות החוקרים שפורסמו בכלי התקשורת לא נשאלו כלל והיו פרי דמיונם של כתבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ