אסיר שהורשע ברצח לפני 26 שנה טרם יצא לחופשה מהכלא

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

ועדה הכפופה למשרד הרווחה מסרבת לאפשר לאסיר שהורשע ברצח ומרצה את עונשו 26 שנה לצאת לחופשה. זאת על אף שכבר לפני שבע שנים המליצה ועדת אסירי עולם בשירות בתי הסוהר לאשר לו חופשה, ואף קבעה כי התנהגותו תקינה.

האסיר, יעקב חסאן (68), הורשע ב-1986 ברצח העובדת הסוציאלית אמי לוין, שניסתה למנוע ממנו לדקור למוות את אשתו, רוזה אדרי, שנפצעה קשה באירוע ומתה ב-1987. חסאן נידון ל-40 שנות מאסר שאותן הוא מרצה בכלא איילון. הוא הגיש בקשה לחופשה ראשונה ב-2005, וועדת אסירי העולם של השב"ס המליצה לאשר אותה. אולם ועדת האלימות במשפחה (אלמ"ב), הפועלת מטעם משרד הרווחה, קבעה ב-2006 מבלי לפגוש בחסאן כי אין לאפשר לו חופשה מכיוון שהוא עשוי להוות סכנה לאשתו, על אף שזו מתה שנים קודם לכן.

ב-2011 עתר חסאן לבית המשפט המחוזי מרכז, כדי שיתערב בהחלטת ועדת אלמ"ב . הוועדה הציגה בבית המשפט חוות דעת שהכינה הפסיכולוגית ד"ר מירב גזית, בה נכתב כי "על אף שלא ניכרת אצל העותר תוקפנות חריגה, ניכר כי הוא עדיין אינו מכיר בתוקפנותו הפנימית, מה שמעלה את הסבירות לתגובה תוקפנית לא מודעת".

משירות בתי הסוהר נמסר כי יגיבו לעניין בבית המשפט. ממשרד הרווחה נמסר כי "ועדת אלימות במשפחה היא ועדה מקצועית המשותפת למשרד הרווחה ולשב"ס. תפקידה להעריך רמת מסוכנות של האסיר, ובהתאם להמליץ על שחרור מוקדם, חופשות, התייחדות ועוד. בשל חיסיון לא נוכל להתייחס למקרה הנ"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ