פרשת הולילנד

הפרקליטות לבית המשפט: מעוניינים בעדות מוקדמת מעד המדינה בשל מצבו הרפואי

לבקשת הפרקליטות צורפה חוות דעת רפואית בנוגע למצבו. עדותו של האיש, שזהותו אסורה לפרסום, נוגעת לדבריה לכל הפרשיות בכתב האישום בתיק

תומר זרחין
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תומר זרחין

הפרקליטות הגישה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לגביית עדות מוקדמת של עד המדינה בפרשת הולילנד, שזהותו אסורה לפרסום. על פי בקשת הפרקליטות האיש מהווה עד תביעה מרכזי בכל הפרשיות בכתב האישום בתיק הולילנד.

הבקשה מבוססת על מצבו הבריאותי, ולדברי הפרקליטות יש צורך לגבות את עדותו של האיש כל עוד הוא כשיר. לבקשה צורפו חוות דעת רפואיות בנוגע למצבו. הפרקליטות ציינה כי מעד המדינה נגבו במהלך החקירה למעלה מ-70 הודעות שכוללות התייחסות פרטנית לכל אחת מהפרשיות בכתב האישום, ולחלקם של כל אחד מהנאשמים בביצוע העבירות.

ככלל עדים נשמעים לאחר שנפתח המשפט, על פי סדר, אולם בית משפט רשאי לגבות עדות של אדם באופן שלא לפי הסדר הקבוע בחוק, אם ראה שהעדות חשובה לבירור האשמה ויש יסוד סביר להניח שלא יהיה ניתן לגבותה בהמלך המשפט.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

הפרקליטות מציינת שמצבו הבריאותי "הקשה והמורכב מאוד" בשל גילו המבוגר ועברו הרפואי מעלים יסוד להניח שיש חשש ממשי שהוא לא יהיה מסוגל להעיד במהלך המשפט במידה שעדותו תידחה.

פרויקט הולילנדצילום: דניאל בר און

פרקליטי ההגנה צפויים להתנגד לבקשה, וצפוי להתקיים דיון בבקשה בבית המשפט. בתוך כך נקבע היום המועד לקראית כתב האישום בפרשת הולילנד ליום שני הבא בפני השופט שידון בתיק, דוד רוזן.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ