זוהר בלומנקרנץ

קלוד לנצמן, הבמאי הצרפתי הנודע, עוכב ונחקר היום (שלישי) במשטרת נתב"ג בחשד כי הטריד מינית עובדת ביטחון בשדה התעופה. לאחר החקירה שוחרר לנצמן והמשיך בטיסה בדרכו לצרפת.

על פי עדותה של העובדת, לנצמן הגיע עם שני מלווים כדי לטוס לפאריס. הוא עבר את הבדיקה הביטחונית ללא אירועים חריגים. לאחר מכן, על פי תלונת עובדת הביטחון, הוא ניגש אליה מאחור חיבק ונישק אותה בניגוד לרצונה. העובדת ביקשה להגיש תלונה למשטרה ומנהליה ברשות שדות התעופה אישרו לה זאת. בעקבות התלונה נחקר לנצמן, ולאחר מכן שוחרר והמשיך בדרכו.

קלוד לנצמן הוא במאי קולנוע ואינטלקטואל יהודי-צרפתי אשר הפך למתעד הקולנועי החשוב של הדרמה היהודית במאה העשרים: "למה ישראל?" (1973), "שואה" (1985), ו"צה"ל" (1994), הם שלושת הסרטים אשר ניסו לשחזר ולהבין גם את ישראל וגם את שואת יהודי אירופה שמתוכה צמחה.

בחודש שעבר, בערב יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, החלה הטלוויזיה הטורקית הממלכתית לשדר את סרטו של לנצמן "שואה", יצירה שיצאה לאקרנים בשנת 1985 ואורכה יותר מתשע שעות. בתגובה אמר לנצמן ל"הארץ" כי זו הפעם הראשונה ש"שואה" משודר באופן רשמי במדינה מוסלמית. בחודש מארס 2011 ערוץ לוויין הממוקם בלוס אנג'לס כבר שידר את "שואה" באיראן, בליווי כתוביות בפרסית.

קלוד לנצמןצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ