האב החשוד בהריגת בנו התינוק ישוחרר למעצר בית

למרות שבתחילת השבוע העריכו החוקרים בתיק כי הראיות "סוגרות על האב", הוא צפוי להשתחרר היום למעצר בית בתנאים מגבילים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

האב החשוד בהריגת בנו בן ארבעת החודשים ישוחרר היום (רביעי) למעצר בית בתנאים מגבילים. הוא צפוי להשתחרר לאחר דיון בבית המשפט השלום בתל אביב ובהסכמתם של עורכי דינו וחוקרי המשטרה. שלשום העריכו גורמים בחקירה שמאחר והראיות בתיק סוגרות על האב, יש חשש שהוא יפגע בעצמו, ולכן הוא הועבר לידי השב"ס, שבידיו התנאים להחזיק עצירים תחת השגחה מלאה.

שלשום החליטו חוקרי המשטרה במרחב דן לשחרר לביתה את האם, החשודה גם היא בהריגת בנה וגרימת חבלות קשות לבתו.  קודם לכן עלו ההורים בליווי משטרתי לקבר של בנם בבית הקברות ירקון שם אפשרו חוקרי המשטרה לזוג לשבת לבד מול הקבר הטרי ולהתייחד, לראשונה מאז מעצרם.

על פי גורמים בחקירה, מדובר היה במעשה מתוכנן, והחוקרים היו מודעים לשיחה. לאחר השיחה בין השניים נראה היה כי במשטרה הצליחו לגייס את האם, ועלתה ההערכה כי בעקבותיה השיגו השוטרים ראיות חדשות שחזקות את החשד נגד האב כמי שפגע בבן.

חקירת האב על הקברצילום: יניב קובוביץ

לפני שבוע הותרו לפרסום תוצאות נתיחת הגופה של התינוק בהן נקבע כי המוות נגרם כתוצאה משברים בגולגולת. החוקרים טענו אז כי תוצאות הנתיחה מהוות התקדמות משמעותית בחקירת הפרשה, אבל נציג המשטרה הודה כי הוא אינו יכול לקבוע שהאב הוא זה שאחראי לאקט האלים שגרם לשברים בגולגולת של הבן.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

בדיון הארכת מעצרו של האב בשבוע שעבר טענה עוד המשטרה כי קיימת בידיה ראיה חדשה אותה כינה השופט אביחי דורון "אקדח מעשן", ואמר כי "יש לחזק בה באופן לא מבוטל את החשדות כנגד החשוד וגם במידה פחותה יותר - אך קיימת גם - כנגד החשודה".

התאומים, ילדים בכורים למשפחה מרמת גן, אושפזו לפני כשבועיים וחצי ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים ספרא לילדים בשיבא, כשמצבו של האח התאום היה קריטי במשך תקופת האשפוז, ואילו אחותו התאומה אושפזה במצב יציב. ההורים נעצרו לאחר יומיים בהם שהו לצד ילדיהן ונחשדו בהתעללות.

לאחר שהבן נפטר, שונה סעיף החשד להריגה ואילו אחותו ששרדה שוחררה לביתה לחזקתו של קרוב משפחה שמונה לה כאפוטרופוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ