17 הנאשמים בפרשת הסחיטה "עץ הרימון" חתמו על הסדר טיעון

הנאשמים בפרשה סחטו עשרות אנשי עסקים וגורמים אחרים שלקחו הלוואות בשוק האפור

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הסדר טיעון נחתם אתמול עם 17 הנאשמים בפרשת "עץ הרימון", אחת מפרשות הסחיטה החמורות שאירעו בשנים האחרונות באזור המרכז.

במרכז הפרשה עמד קו ההלוואות בשוק האפור שניהל יניב בן דוד ולצדו דוד עזרא. לאחר שבן דוד החל להרוויח ממתן ההלוואות הוא העביר לעזרא חצי מיליון שקלים, והאחרון פתח קו הלוואות נפרד.

כעבור תקופה קצרה השניים נכלאו והסתכסכו. בעקבות זאת הורה עזרא לבני משפחתו להשתלט על קו ההלוואות של בן דוד ולא להעביר אליו את הרווחים. לצורך העניין נעזרה המשפחה בשירותיו של עיזאת חאמד, ראש ארגון פשיעה מיפו. בן דוד ניסה למנוע מתוך הכלא את ההשתלטות על קו ההלוואות שלו, ובתגובה רימונים הושלכו לעבר ביתו.

הנאשמים בפרשה, בהם חאמד וחי עזרא, אחיו של דוד, סחטו עשרות אנשי עסקים וגורמים אחרים שלקחו הלוואות בשוק האפור.

עיזאת חאמדצילום: מוטי קמחי

בעיצומה של החקירה הצליחה המשטרה לגייס שני עבריינים בכירים שישמשו כעדי מדינה, בהם יד ימינו של חאמד. בעקבות ההסכם עמם נסגרו שישה תיקים פליליים שהתנהלו נגד השניים, והם קיבלו יחד 750,000 שקלים.

כאשר נכנס אחד העדים לחדר בו נחקר חאמד בימ"ר אחז האחרון בראשו, אמר "זה סוף העולם" וביקש לחבקו. "נתתי לך חצי מכל מה שהכנסתי לפה שלי", אמר חאמד לעד, "עכשיו רק אל תעמיס עליי את מה שלא עשיתי".

בעקבות הסדר הטיעון לא ייקראו עדי המדינה לדוכן העדים. עיזאת חאמד ירצה בין שש לתשע שנות מאסר, דוד עזרא כ-4.5 שנות מאסר ואחיו חי ירצה כארבע שנות מאסר. שאר הנאשמים ירצו תקופות מאסר קצרות של עד שלוש שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ