קוצר עונשו של השוטר שחר מזרחי - ישוחרר בקרוב

חרף התנגדות מרכז מוסווא והמשפחה ניכתה ועדת השחרורים שליש מעונשו של השוטר שהורשע בהריגת מחמוד גנאים; ירצה 20 חודשי מאסר בלבד

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר החליטה היום (רביעי) להיענות לבקשתו של השוטר שחר מזרחי לשחרור מוקדם. מזרחי ריצה כשנה וחצי מתוך 30 חודשי המאסר בפועל שנגזרו עליו לאחר שהורשע בהריגתו של מחמוד גנאים מבאקה אל-גרביה. בחודש שעבר אישר שר המשפטים את בקשת השר לבטחון פנים לחון את מזרחי אולם עד כה נמנע מחתימה על בקשת החנינה.

מרכז מוסווא אמר בתגובה כי "ההחלטה לא מפתיעה, מאחוריה מניעים פוליטיים גזעניים. כל אזרח יהודי וערבי צריך להיות מודאג מהגיבוי ששוטר שסרח והורשע בהריגה מקבל". על פי התגובה, "המשפחה ביחד עם מרכז מוסווא והעו"ד רמי הולנדר שוקלים לפנות לבית המשפט בדרישה למנוע את השחרור המוקדם".

אתמול פנה מרכז מוסווא באמצעות עורך דין סאמח עירקאי לפרקליטות מחוז צפון ודרש למנוע את שחרורו המוקדם של מזרחי במסגרת ניכוי שליש על התנהגות טובה. במכתב שהועבר לעו"ד סימונה בן חיים לוי מפרקליטות מחוז צפון עם העתק למחלקת החנינות בלשכת נשיא המדינה נטען כי מזרחי קיבל עונש קל מאוד על הריגה ומעולם לא התחרט על מעשהו.

שחר מזרחי בהגיעו לתחילת ריצוי עונשו באוגוסט 2010צילום: גיל אליהו

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

"שחרורו של האסיר יפגע במידה חמורה באמון הציבור במערכת המשפט , אכיפת החוק ובהרתעת הרבים ובמיוחד בהרתעת חבריו השוטרים, שממשיכים לתמוך בו למרות חומרת מעשהו", טוען עו"ד עיראקי ומוסיף כי שחרורו של האסיר בנסיבות העניין ייצר בהכרח יחס בלתי סביר בין חומרת העבירה, נסיבותיה והעונש שנגזר על האסיר לבין תקופת המאסר שיישא האסיר בפועל אם ישוחרר. עוד נטען כי בנסיבות המקרה האסיר מסכן את שלום הציבור.

מזרחי, שהיה בלש במשטרת חדרה, נידון ל-30 חודשי מאסר בגין הריגת מחמוד גנאים בן ה-24 ביולי 2009. המשטרה טענה בשעתו כי הצעיר נורה משום שניסה לדרוס את אחד הבלשים. ואולם, לטענת בן דודו של ההרוג, ווג'י גנאים, שהגיע לזירת האירוע זמן קצר לאחר הירי, המכונית חנתה לצד המדרכה ולא היתה בנסיעה בעת הירי.

השופט שהרשיע את מזרחי, ד"ר מנחם פינקלשטיין, קבע בהכרעת הדין כי "הנאשם לא היה במצב של סכנת חיים בעת שירה במנוח, וכי הטעם - ומכל מקום הטעם העיקרי - לכך שירה, הוא הרצון למנוע את הימלטותו של המנוח... גם אם תחילת פנייתו של הרכב גרמה לנאשם סכנה מסוימת שאינה סכנת דריסה ואינה סכנת חיים, לא הייתה כל הצדקה לירי מיידי מטווח קצר לעבר ראשו של המנוח", קבע השופט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ