תקדים: שוטר זכאי ל"שעת אם" במקום אשתו המתמחה

אשתו של השוטר רופאה ואינה יכולה לקבל את שעת האם בגלל ריבוי משמרות. בהתאם לנוהלי המשטרה, הועברה ההטבה אל בן זוגה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שוטר המשרת בלשכת התביעות של המשטרה, שאשתו ילדה לאחרונה, יהיה זכאי לקצר את יום עבודתו בשעה ללא ניכוי שכר, מתוקף סעיף 7 בחוק עבודת נשים. המשטרה החליטה באופן תקדימי להחיל את הסעיף, המתייחס לנשים בחופשת לידה, על השוטר שכן אשתו, רופאה מתמחה בבית חולים, אינה יכולה לקבל את "שעת האם" שהיא זכאית לה בשל ריבוי משמרות.

הסעיף קובע כי אמהות זכאיות לשעת היעדרות אחת בכל יום עבודה, שהשכר עליה לא ינוכה להן, למשך ארבעה חודשים מתום חופשת הלידה. אם הן אינן יכולות לממש את הזכות הן רשאיות להעביר אותה לבני זוגן, לפי כמה קריטריונים. נוהלי המשטרה קובעים כי שוטר יהיה זכאי לקבל את שעת האם של בת זוגו אם היא מועסקת במשרה מלאה ואינה מנצלת את הזכות לקיצור יום עבודתה, ואם יש לשניים ילדים בני פחות מ-13.

האב עמד בתנאים לקבלת ההטבה ואף הציג למפקדיו ולקצינת משאבי האנוש ביחידתו את המסמכים הדרושים. בקשתו נדחתה והוא הגיש קבילה לנציבת תלונות השוטרים והסוהרים, חנה קלר. בדיקת הקבילה העלתה שההחלטה התקבלה בניגוד לנוהלי המשטרה, ובעקבותיה הוחלט לאפשר לו לקבל את "שעת האם". מהמשטרה נמסר בתגובה כי "בקשתו של השוטר אושרה לאחר בחינה באגף למשאבי אנוש, ללא קשר לקבילתו".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ