סוהר דרוזי מחה על אפליה, נוהל החופשה המרוכזת בשב"ס השתנה

לטענת הסוהר, עמיתיו היהודים זוכים לחצי יום חופש בערבי חג בעוד היעדרות הדרוזים נרשמת כיום חופש מלא; שב"ס: עידכנו את הנהלים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

סוהר בן העדה הדרוזית הגיש קבילה נגד שירות בתי הסוהר וטען כי מדיניות חישוב ימי החופשה בערבי חג יוצרת אפליה בין סוהרים יהודים ללא יהודים בשירות. לדבריו, הסוהרים היהודים מקבלים חצי יום חופש בערבי החג שלהם, בעוד שהיעדרות סוהרים דרוזים בערבי החג של עדתם נרשמת כיום חופש מלא.

הסוהר מחה בפני מפקדיו על כך שהארגון מתייחס לחופשות בערבי החג היהודיים במסגרת נוהל החופשה המרוכזת בארגון, שנועד לחסוך בעלויות. במסגרת הנוהל הסוהרים אינם רשאים לוותר על החופשה המרוכזת, אבל השב"ס מפצה אותם בחצאי ימי חופשה בערבי החגים.

בעקבות בירור שנעשה בנציבות קבילות הסוהרים החליטו בשב"ס לרענן את הנהלים. בארגון טענו כי החופשות המרוכזות יינתנו לסוהרים בני כל הדתות המועסקים במטה השב"ס בלבד. עם זאת, המדיניות לא תשתנה ביחס לסוהרים המשרתים בבתי הסוהר, שאינם נדרשים לצאת לחופשות מרוכזות, עובדים גם בחגים ונמצאים בכוננות.

מהשב"ס נמסר בתגובה כי "חצאי ימי החופשה הניתנים בערבי החג נובעים מצורכי התייעלות כלכלית והכרזה על חופשות מרוכזות. בעקבות הקבילה עודכן נוהל חופשה מרוכזת בחגים, כך שיתייחס רק לסוהרים העובדים במטות. ביחידות המבצעיות בשב"ס מושווים תנאי הסוהרים בכל העדות".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ