חיים לוינסון

ממצאי החקירה של משטרת מחוז ש"י והמשטרה הפלסטינית מעלים כי התאונה הקשה שהתרחשה הבוקר צפונית לירושלים בה נהרגו חמישה ילדים ומורה שנסעו על אוטובוס התרחשה כתוצאה מסטייה של המשאית מנתיבה.

המשאית נעה מקלנדיה לעבר צומת ג'בע כשהיא ריקה, כשמולה הגיע אוטובוס ההסעות. המשאית סטתה מנתיבה מסיבה שאינה ברורה ונהגה בלם באופן פתאומי. כתוצאה מהבלימה על הכביש הרטוב, קדמת המשאית התנתקה קדימה, והתנגשה באוטובוס.

המכה אמנם לא היתה חזקה, אך גרמה להתהפכות אוטובוס התלמידים כמה פעמים, והוא החל לעלות באש. רבים מהתלמידים נפגעו בשריפה שהתלקחה בו. נהג המשאית נפצע באורח בינוני עד קשה, וכשיתאושש הוא יחקר על ידי המשטרה. מצאי החקירה הראשונים העלו כי המשאית היתה תקינה ולא נראה כי קיימת סיבה טכנית להתרחשות התאונה, מלבד סטייה קטנה שהפכה לקטלנית.

האוטובוס שנשרף הסיע ילדים מגן ילדים באזור שועפט ליום כיף באזור רמאללה. מלבד ששת ההרוגים נפצעו בתאונה גם 42 ילדים. הפצועים פונו לבתי החולים הדסה עין כרם, הדסה הר הצופים, שניידר ותל השומר בשטחי ישראל, וכן לבתי חולים ברמאללה.

ילדי הגן נסעו בשני אוטובוסים. בצהריים הפנה ועד תושבי שועפט אצבע מאשימה כלפי מנהלת בית הספר, שבתחומו נמצא הגן. לטענתם, היא העלתה מספר גדול מדי של ילדים על האוטובוסים - הרבה מעבר למותר. על האוטובוס שהתהפך היו 59 ילדים, לא כולל מורים ונוסעים נוספים.

בנוסף, הורים רבים שלא ידעו מה עלה בגורל ילדיהם הגיעו לגן ובמקום התחוללה מהומה. בניסיון להרגיע את הרוחות, אישרה ישראל לשוטרים פלסטינים להגיע לבית הספר - למרות שביום רגיל המשטרה אינה מורשית להיכנס לאזור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ