עו"ד פלדמן: ימ"ר דרום היא אלופת השקרנים

בדברים שנשא בכנס לשכת עורכי הדין באילת טען פלדמן: "חקירות מרכזיות לא מתועדות ושוטרים מגלגלים אחד על השני אחריות"

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

עורך הדין אביגדור פלדמן תקף בסוף השבוע בכנס לשכת עורכי הדין באילת את המשטרה: "זו לא מלה גסה לומר ששוטר משקר. במחוזות אחדים יותר ובאחרים פחות. בשיא מחזיקים שוטרי באר שבע. ימ"ר דרום הוא אלוף בעניינים הללו. הם גרועים יותר לעתים קרובות מהעבריינים שהם מביאים לדין. חקירות מרכזיות לא מתועדות, מסמכים נעלמים מהתיק, שוטרים מגלגלים אחד על השני אחריות לפעולות של החקירה. מי כאן ראה זיכוי שמתבסס על מחדלי חקירה? על העלמת ראיות? על שוטרים שלא אומרים את האמת? אני לא בחרתי במקצוע כדי להעליב עדים, חשבתי שבחרתי מקצוע שבו אינטלקט, ידע ועבודה קשה יכולים להביא תוצאות, ואז הסתבר לי שלא".

ביחס לתיק האנס משה קצב אמר פלדמן: "כפי שאתם יודעים, לי היה הסדר טיעון, והוא בוטל, וזה לאחר שהאליטה של פרקליטות מחוז ירושלים וצמרת הפרקליטות בכלל, סברו שאין ראיות לאישום שהוגש. בית המשפט הרשיע בלי שום בעיה. נכון, עו"ד ציון אמיר ואני חילקנו את העבודה, ואני חקרתי את המתלוננת העיקרית. לא צעקתי עליה, כמו שביקשו ממני, שהיא זונה, ולא צעקתי עד שהיא תבקש עזרה, אבל אולי אם הייתי עושה את זה, התוצאה היתה שונה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "אמירותיו הבוטות וחסרות השחר של עו"ד פלדמן משוללות כל יסוד. עו"ד שמדבר על כבוד, אמינות ודרך ארץ - טוב היה אם היה נוהג כך בעצמו. צר לנו על כך ואין בכוונתנו להיגרר לסגנון שנקט עו"ד פלדמן".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

במקביל מתח הסנגור הציבורי הארצי הנכנס, הד"ר יואב ספיר, ביקורת חריפה על התנהלות הפרקליטות לאחר זיכויו של עו"ד יעקב וינרוט. "הפרקליטות התנהלה לאחר זיכוי וינרוט בצורה בלתי ראויה", אמר ספיר בכנס, שעסק במשפט הפלילי. ספיר ציין כי השופט ששפט את וינרוט, גלעד נויטל, קבע שווינרוט זכאי, אולם הפרקליטות העדיפה להציג בתגובתה לאחר פרסום הכרעת הדין את הזיכוי כזיכוי מחמת הספק.

"זו עמדה בלתי ראויה", אמר ספיר, "לא ראוי לצייר זיכוי מחמת הספק כזיכוי מסוג ב'. גם כשהוא מזוכה הוא עוד מתבוסס בקלון. זה משקף תפישה ציבורית של 'אין עשן בלי אש', אבל מי שמכיר את העולם הפלילי, יודע היטב שיש הרבה מקרים שיש עשן בלי אש, ויש רעש וצלצולים בלי אש".

ביחס לטענות שהועלו בתקשורת שלפיהן אם תיק החקירה נגד שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר ייסגר מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה, הרי שדנציגר לא יוכל לשוב ולכהן כשופט בבית המשפט העליון, אמר ספיר כי "בפרשת דנציגר התעוררה בתקשורת השאלה מה תהיה ההשלכה של סגירת התיק - בהיעדר אשמה או בהיעדר ראיות מספיקות. מומחים כתבו שאם עילת סגירת התיק תהיה חוסר ראיות, החזרה של דנציגר לשיפוט בבית המשפט העליון תהיה בלתי מתקבלת על הדעת. אני אומר - מה שלא מתקבל על הדעת, זה להתייחס להבדל בין העילות. במדינה ליברלית לא משנה באיזו עילה נסגר התיק. תיק סגור זה תיק סגור".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ