רצח כפול בראשל"צ: שני עבריינים נורו למוות במכוניתם, על רקע מלחמת כנופיות

שני גברים, בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, נמצאו ירויים ברכב במערב העיר. במשטרה מעריכים כי הכנופיות נלחמות על השליטה באזור

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שני גברים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם נמצאו אמש ללא רוח חיים במכונית במערב ראשון לציון, כשעל גופותיהם סימני ירי. במשטרה מעריכים כי השניים נרצחו על רקע מלחמת כנופיות שמשתוללת בשנה האחרונה באזור ראשון לציון, חולון ובת ים. שניהם היו מוכרים למשטרה.

השניים, דניאל סמרה בן 27 ואוהד פרנקו בן 35, נמצאו כשהם ללא רוח חיים במכונית חונה ברחוב האיריס שבקצה שכונת קריית ראשון, סמוך לבניין בית המשפט בעיר. ההערכה במשטרה היא שהשניים נרצחו, ושהרצח תוכנן בקפידה - כולל עבודה מקדימה מצד המחסלים.

מחקירה ראשונית עולה כי סמרה ופרנקו הגיעו בשעת ערב לרחוב האיריס, שם מתגורר סמרה. כאשר האטו את הרכב, בכניסה לבניין בו מתגורר סמרה, הגיחו המחסלים - ככל הנראה שניים במספר - ירו בהם מספר רב של כדורים, ונמלטו מהמקום ברכב.

למקום הגיעו כוחות משטרה ומגן דוד אדום, שקבעו את מותם. כוחות משטרה ממרחב שפלה והיחידה המרכזית של מחוז מרכז חוקרים את נסיבות האירוע.

בלשי הימ"ר הצליחו לאתר אקדח, שככל הנראה שימש את אחד המחסלים, ועכשיו מקווים למצוא ממצא נוסף שיוכל להביא לזהות האחראים. בהמשך מצאו הבלשים של היחידה את הרכב, שככל הנראה שימש כרכב מילוט - כאשר המנוע עובד והוא עולה באש.

לזירה הגיע גם ראש אגף חקירות, ניצב יואב סגלוביץ', שעקב מקרוב אחרי עבודת החוקים ומלאכת הזיהוי הפלילי.

שני הנרצחים מוכרים היטב למשטרה. סמרה מוכר בעיקר מתחום האלימות, לאחר שהורשע כי תקף בליינים במועדון לילה בראשון לציון. במשטרה הצטבר מידע מודיעיני לגביו, גם בעניין אירועים נוספים בגינם לא נעצר. פרנקו נעצר רק באחרונה בגין עבירות רכוש.

בעבר זוהו השניים כמי שחברים בארגון הפשיעה של משפחת אברג'יל, אולם ההערכה היא שהרצח אתמול הוא ככל הנראה שלב נוסף במלחמת כנופיות שצמחו בעיקר במערב ראשון לציון. באחרונה נרצח בבת ים בר כהן, בן 20, שנמצא ללא רוח חיים בגינה ציבורית, ובמשטרה מעריכים כי גם הרצח שלו היה קשור למלחמת הכנופיות.

אמש הוציאה המשטרה צו איסור פרסום על פרטי חקירת האירועי, וכעת שוקלים במשטרה להקים צוות חקירה מיוחד שירכז את המודיעין מהיחידות הרלוונטיות לתיק. החשש במשטרה הוא שבאזור קמו בשנתיים האחרונות כנופיות פשיעה שערקו מארגוני פשיעה גדולים, ואותן כנופיות מנהלות כעת מלחמת דמים על השליטה באותן ערים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ