המבקר תשאל את נאמן על חריגות השכר באוני' בר-אילן

אנשי משרד המבקר גבו את עדותו של שר המשפטים במסגרת חקירה העוסקת בחריגות שכר ובאי-סדרים כספיים לכאורה בצמרת האוניברסיטה

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גידי וייץ
גידי וייץ

אנשי משרד מבקר המדינה גבו באחרונה את עדותו של שר המשפטים, הפרופ' יעקב נאמן, במסגרת חקירה מקיפה העוסקת בחריגות שכר ובאי-סדרים כספיים לכאורה בצמרת אוניברסיטת בר-אילן. נאמן שימש עד למינויו בממשלה יו"ר הוועד המנהל באוניברסיטה. באחרונה פנה הממונה על השכר במשרד האוצר לאוניברסיטה וביקש ממנה הבהרות המתייחסות לתוספות השכר לבכירים המנוגדות לכאורה לחוק. "הממונה על השכר סבור כי קיים חשש שהסדרי ההעסקה... כולם או חלקם, בטלים בשל היותם נוגדים את סעיף 92א (לחוק יסודות התקציב)", כתב סגן בכיר לממונה על השכר באוצר, שמואל נחמני למנכ"ל וליו"ר ארגון הסגל האקדמי המינהלי.

בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי האוצר אף דורש ממנכ"ל בר אילן, חיים גליק, וכן מהאוניברסיטה, הבהרות בעניין חריגות בשכרו הנאמדות באלפי שקלים בחודש ובעוד שורת הטבות שהתגלו בחוזה העסקתו ומנוגדות, לכאורה, למותר על פי חוק בחוזה בכירים בשירות המדינה. כך, למשל, תהה הממונה על השכר מדוע מקבל גליק סכום של כ-9,000 דולר לשנה להשתלמויות בחו"ל.

אנשי משרד המבקר פגשו את נאמן כדי לקבל את הסבריו הנוגעים לחריגות השכר בצמרת אוניברסיטת בר-אילן בשנים שבהן כיהן בה בתפקיד בכיר. בין השאר אחראי יו"ר הוועד המנהל על הפיקוח הציבורי על פעולות האוניברסיטה, שהיא גוף שנתמך כספית על ידי המדינה.

השר יעקב נאמן במליאת הכנסתצילום: מיכל פתאל

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

"המפגש עם נאמן נעשה במסגרת המפגשים שנהוג לקיים עם מבוקרים", מסר גורם המצוי בפרטים, "ועם כאלה שעשויים להיפגע מהדו"ח בעתיד". דובר משרד מבקר המדינה שלמה רז מסר כי: "אנשי המבקר אכן נפגשו עם שר המשפטים יעקב נאמן". השר נאמן לא הגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ