המשטרה: התקיפה בחיפה אינה על רקע לאומני

לפי הערכות עדכניות, מדובר במעשה ביריונות בלבד: שני החיילים הותקפו בידי תושבים שטעו לחשוב כי הם אחראים להשלכת אבנים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

התפתחות בחקירת האירוע שלשום בלילה בחיפה בו הותקפו שני חיילים סמוך לבית החולים רמב"ם בעיר. המשטרה עצרה שני חשודים נוספים במעשה, בנוסף לארבעה שנעצרו אתמול. אולם לפי הערכות השוטרים, לא מדובר בתקיפה על רקע לאומני, כפי שטענו שני הצעירים שהותקפו, אלא שהרקע לתקיפה הוא בריונות: התוקפים חיפשו לנקום בצעירים שהשליכו לעבר הבתים שלהם אבנים, טעו בזיהוי ותקפו את הצעירים. בית המשפט האריך את מעצר ששת החשודים.

שני החיילים סיפרו כי הותקפו על ידי עשרה בני אדם בקטטה שאירעה ברחוב העלייה בבת גלים, בסמוך לבית החולים רמב"ם בעיר, אליו הגיעו לאחר שלא חשו בטוב. הם הגיעו לבושים בבגדים אזרחיים, וככל הנראה אחד מהם התכוון לקבל אישור למחלתו ולהעבירו לצבא. לטענתם, כשהתקרבו לאזור בית החולים, מכונית ובה מספר ערבים התקרבה אליהם. הנוסעים שאלו אותם אם הם יהודים, ותקפו אותם באמצעות אלה ואבנים.

מאבטחים של בית החולים רמב"ם, ששמעו את הצעקות, ניגשו לאזור הקטטה והבחינו בכלי רכב שנמלט מהמקום. בבית החולים רמב"ם מסרו כי השניים סובלים מחבלות בכל חלקי גופם כתוצאה ממכות יבשות. אחד מהם שוחרר על ידי בית החולים כבר בשעות הבוקר, אך כיוון שסבל מכאבים, הוא בחר להישאר בבית החולים.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו התייחס לאירוע והנחה את פיקוד התחנה בהמשך החקירה. המפכ"ל מסר כי הוא "רואה בחומרה רבה ביותר אירוע התקיפה אלים מסוג זה, שאין לעבור עליו לסדר היום". השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', התייחס אף הוא לאירוע ואמר "לא נאפשר התנהגות כזו ולא ייתכן שאירוע כזה יתרחש דווקא בעיר המאופיינת בדו קיום. אני מצפה ובטוח כי המשטרה תניח את ידה במהירות על כל המעורבים בתקיפה תקיים חקירה מהירה ואיכותית על מנת למנוע ממקרים קשים שכאלו להישנות, נמתין להתפתחות החקירה על מנת להבין ולדעת את הרקע לאירוע".

החשודים בתקיפה בהארכת מעצרצילום: חגי פריד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ