חשד: שידל נשים ברשת לבצע מעשים מגונים בילדיהן

החשוד יצר קשר עם מספר רב של נשים בפורומים ברשת, הזדהה כטייס וקיים עימן קשר אישי וירטואלי. ילדי אחת האמהות נלקחו לרשויות הרווחה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

הותר לפרסום היום (ראשון) כי היחידה המרכזית של המשטרה במחוז חוף עצרה גבר החשוד כי ניסה לשדל נשים לבצע מעשים מגונים בילדיהן. הגבר, אבי הורוביץ, בן 32 מיהוד, חשוד כי יצר קשר באמצעות פורומים ברשת עם מספר רב של נשים, הזדהה כטייס בחיל האוויר וקיים עימן יחסי מין וירטואליים.

למשטרה ידוע כי שתיים מהנשים הן אמהות לילדים קטנים, כאשר הורוביץ חשוד שהוא ביקש מהן לבצע מעשים מגונים בילדיהן אחרי שיצר עימן קשר דרך החדרים הסגורים באתר "תפוז" ובהמשך עבר לשיחות טלפון. בשבוע שעבר נעצרה אחת האמהות בשנות ה-40 לחייה. היא שוחררה כעבור מספר ימים למעצר בית, שני ילדיה נלקחו על ידי רשויות הרווחה.

הפרשה נחשפה בעקבות תלונה של אישה מאזור הצפון, ללא ילדים, שעל פי החשד הורוביץ ניסה לשדלה לבצע מעשים מגונים באחד מאחייניה. האישה פנתה למשטרה, שביצעה במשך חודשיים חקירה סמויה אחר הורוביץ. בין השאר ביצעו החוקרים האזנות סתר שנמשכו על פני שבועיים- שלושה, בהן נשמע הורוביץ מודה בעבירות חמורות, כגון ביצוע מעשה סדום ומעשים מגונים בקטינים, אולם למשטרה אין ראיות כי מעשים אלה אכן בוצעו מלבד התבטאויותיו של הורוביץ. הורוביץ נעצר לפני שבועיים, ובחקירתו במשטרה שמר על זכות השתיקה. היום התיר שופט בית משפט השלום בחיפה, זאיד פאלח, לפרסם את הפרשה לבקשת המשטרה, זאת על אף התנגדותו של הורוביץ ובא כוחו. בית משפט השלום האריך היום את מעצרו בפעם הרביעית, בארבעה ימים נוספים.

הורוביץ, שעובד כטכנאי מחשבים ונחשב למומחה מחשבים, נעצר ב- 12 בפברואר, ועם מעצרו הוטל על עצם החקירה ומעצרו צו איסור פרסום. במסגרת המעצר תפסו חוקרי היחידה המרכזית במחוז חוף את מחשבו האישי של הורוביץ', בו נמצאו התכתבויות רבות של החשוד עם נשים שונות וכן נתפסו תמונות של ילדים.

החשוד אבי הורוביץ הבוקר בבית המשפט בחיפהצילום: חגי פריד

כאמור, בשבוע שעבר נעצרה אישה נוספת מאזור הצפון, אם לילדים בני חמש וחצי, שנלקחו מחזקתה. בחקירתה טוענת האם כי הורוביץ אמנם ניסה לשדל אותה לגעת בילדיה, אולם לטענתה לא עשתה כמבוקשו. האם נעצרה וכעבור שלושה ימים שוחררה למעצר בית. הוריה הופתעו מדבר מעצרה ואמרו ל"הארץ" כי לא ייתכן שהתעללה בילדיה, כפי שמנסה לטעון המשטרה. לדבריהם, "מדובר באם מסורה שמשקיעה בילדיה ועסוקה בכל שעות היום בלהעניק לילדיה את אהבתה".

במהלך מעצרה נחקרו שני ילדיה על ידי חוקרי ילדים, אולם לא עלה מחקירתם עדות לכך כי האם פגעה בהם. בדיון היום אמר אחד החוקרים כי על פי חוות הדעת, הילדים נמצאים במצב נפשי קשה, לכן קשה לחקור אותם. גם האם השנייה שהינה נשואה קושרת את הורוביץ למעשים, אולם לדבריה היא לא נעתרה לבקשותיו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בסך הכל ידוע למשטרה על שלוש נשים אותן שידל הורוביץ לבצע מעשים מגונים בילדיהן. המשטרה פונה לעזרת הציבור על מנת לבדוק, טרם הגשת כתב אישום, האם ישנם מקרים נוספים. לכל הידוע על כאלה, יש לפנות לניר, נציג יחידת נוער חשיפה ביחידה המרכזית, בטלפון 050-6275609. המשטרה עדכנה כי בעקבות חשיפת הפרשה הבוקר, פנו ליחידה נשים נוספות והדברים מצויים עדיין בחקירה.

מפקד היחידה המרכזית במחוז חוף של המשטרה, ניצב משנה אלי אסייג, אמר הבוקר ל"הארץ" כי "מדובר באירוע חמור שנחקר באופן אינטנסיבי ביחידה תוך רגישות גבוהה מאחר ומדובר בפרשה בה מעורבים קטינים. אנחנו מבקשים את עזרת הציבור כדי למצוא קורבנות נוספים".

היום הגיע לדיון אביו של הורוביץ, שלמה, שביקש לשכנע את בית המשפט לשחרר את בנו למעצר בית בביתו, אולם בית המשפט קבע כי בשל החשדות החמורים, אין מקום להורות על חלופת מעצר. סנגורו של הורוביץ, עו"ד בוריס שרמן מהסנגוריה הציבורית, התנגד להתרת פרסום הפרשה וטען כי צו המעצר נגד הורוביץ הוצא כבר ב-26 בינואר, אולם הוא נעצר רק שבועיים לאחר מכן. "בעצם זה שהמשטרה אפשרה לחשוד להתהלך חופשי במשך שבועות ארוכים היא לא יכולה לטעון למסוכנות, במיוחד כאשר המסוכנות היא דיגיטלית", אמר שרמן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ