ירושלים: חרדית כבת 70 הותקפה באכזריות "בשל פעילות מיסיונרית"

האשה סיפרה כי ארבעה גברים לבושים כחרדים פלשו לדירתה והיכו אותה, לאחר שאירחה נוצריות בביתה

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים101
עוז רוזנברג

ההקצנה החרדית בירושלים מחלחלת, על פי החשד, גם לשכונת נחלאות. אשה חרדית, כבת 70, הותקפה שלשום באכזריות בביתה שבשכונה על ידי קבוצת גברים, שלדבריה היו לבושים כחרדים. זאת, על רקע קנאות דתית, לאחר שהאשימו אותה בקיום פעילות נוצרית מיסיונרית. היא מאושפזת עם שברים בגפיים, פנים נפוחות ושטפי דם פנימיים בבית החולים הדסה עין-כרם.

התקיפה אירעה ביום שני, סמוך לשעה 21:00, כאשר מספר גברים פרצו לביתה של ש"ק, המתגוררת בגפה בבית בחלק חרדי של השכונה, הנחשבת לפלורליסטית. התוקפים כפתו אותה באמצעות אזיקונים, והיכו אותה בכוח בכל חלקי גופה. אתמול סיפרה ל"הארץ", ממיטתה בבית החולים, כי אחד מהתוקפים אמר לה כי הם יודעים שהיא נוהגת לארח בביתה נשים יהודיות חילוניות ולצדן גם נשים שאינן יהודיות. אלא שלדברי ש"ק, המפגשים הללו נועדו בכלל כדי ללמד אותן יהדות. "אני מנסה לקרב אותן לדת", אמרה אתמול בקושי רב.

התוקפים החריבו את תכולת הבית, והסתלקו מהמקום לאחר שלקחו עמם את מכשירי הטלפון ואת המחשב שברשותה. האשה היתה מוטלת על הרצפה, כשפיה חסום בצעיף שנקשר מאחורי עורפה, ולא יכלה לקרוא לעזרה. מי שמצא אותה לבסוף היה אחד השכנים, ששמע את המהומה, ומיהר להזעיק את בנה ואת כוחות ההצלה והמשטרה.

ש' בבית החולים הדסה עין כרם, לאחר תקיפתה בסוף פברואר

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

"הבית נראה כמו אחרי פוגרום", מספר נחום ברנשטיין, מתנדב "איחוד הצלה" שהיה בין הראשונים למהר לזירה. "זה היה מזעזע. מצאנו אשה מבוגרת על הרצפה, קשורה, עם חבלות בפנים, שבר פתוח ביד ושבר בקרסול". לדבריו היא היתה מבולבלת מאוד, אולם הוא הצליח להבין ממנה כי הותקפה על רקע דתי. צוות טיפול נמרץ של מד"א פינה אותה לבית החולים.

במאמצים רבים, שנבעו הן ממצבה הבריאותי הרעוע והן מהטראומה הטרייה שחוותה, הצליחה ש"ק לשחזר את השתלשלות האירוע במלואו. היא סיפרה כי בשעות הערב ביקר אותה בנה, וכחצי שעה לאחר שעזב, שמעה צלצול בדלתה, בזמן ששוחחה בטלפון. "בפתח עמד גבר חרדי שלא הכרתי, בערך כבן 50, וביקש צדקה. זה היה נראה לי מוזר, כי בדרך כלל לא באים בשעות כאלה וגם לא לבד, זה תמיד בזוגות", אמרה והעלתה חשד כי תפקידו היה לבדוק כי בנה אכן עזב את המקום, וכי היא נמצאת בגפה.

רגעים ספורים לאחר מכן צלצל הפעמון שוב, והפעם עמדו בפתח כחמישה גברים שלא הכירה, כולם לבושים כחרדים, כשידיהם מכוסות כפפות גומי ופני שניים מהם מכוסות. בטרם הספיקה לומר דבר, דחף אותה אחד מהגברים פנימה והיתר סגרו מאחוריהם את הדלת. "ניסיתי לצעוק לעזרה, להגיד למי שדיברתי איתו בטלפון שיעזור לי מהר, אבל לא הספקתי". אחד מהם הנחית מכת אגרוף בפניה והטיח אותה אל הרצפה, בזמן ששניים נוספים כפתו את ידיה ורגליה באמצעות אזיקונים, והיתר עורכים חיפוש בבית.

"הם אמרו שהם מחפשים מחשבים וקלטות וידאו עם חומרים מיסיונריים", סיפרה, וציינה כי כל ניסיונותיה לטעון כי נמסר להם מידע שגוי, לא שיכנעו אותם. היא הוכתה בחוזקה במכות אגרוף, בבעיטות ובמהלומות מוט ברזל. "הרגשתי את היד שלי נשברת ואת הדם מתחיל לזלוג", אמרה והוסיפה כי אחד התוקפים אף תיעד את מעשה התקיפה באמצעות הטלפון הנייד, תוך שהוא מגדף אותה.

לאחר כחצי שעה עזבו התוקפים, וש"ק ניסתה בכוחות אחרונים לעמוד על רגלה הבריאה ולדדות החוצה מהבית. אולם שניים מהתוקפים, שהיו עדיין בסביבה, הבחינו בה, ודחפו אותה חזרה לביתה, הושיבו אותה על כיסא, והלמו שוב בקרסולה באלה, עד שגרמו לשבר. רק לאחר מכן עזבו את המקום. "לפני שהם הלכו סופית", סיפרה. "אחד מהם אמר לי: ‘אם יתברר שהמידע שקיבלנו באמת היה שגוי, נחזור ונסדר לך את הבית כמו שהיה'".

ממשטרת ירושלים נמסר אתמול כי פתחו בסריקות נרחבות לאיתור התוקפים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ