שרה נתניהו הגישה תביעה נגדית: דורשת מליליאן פרץ 600 אלף שקלים

"התובעת הבליגה במשך זמן רב מול גל אדיר של פרסומים מכפישים וזדוניים שהפיצה הנתבעת", מאשים כתב התביעה שהוגש במקביל

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

שרה נתניהו הגישה הבוקר (ראשון) לבית הדין האזורי לעבודה תביעה כספית נגד ליליאן פרץ, עוזרת הבית שתבעה את נתניהו בינואר 2010. נתניהו דורשת מפרץ פיצוי כספי בגין הפרת סודיות, פגיעה בפרטיות ולשון הרע בסכום של כ-600 אלף שקל.

"תביעה זו מוגשת לאחר שכלו כל הקיצין, נוכח הנזקים הכבדים והמצטברים שגרמה ועדיין גורמת הנתבעת (פרץ) לתובעת (נתניהו)", נכתב בפתח כתב התביעה הנגדית.

"התובעת הבליגה במשך זמן רב מול גל אדיר של פרסומים מכפישים וזדוניים, שהפיצה הנתבעת במקביל להגשת התובענה כנגדה, בעוד ידי התובעת כבולות... התובעת צפתה בלב דואב כיצד דמה נשפך בראש חוצות על ידי אמצעי התקשורת, כאשר הנתבעת הפכה אותה לשק חבטות ופוגעת בשמה ובמוניטין שלה באכזריות וללא רחם, תוך שהיא משתלחת בה באמצעי התקשורת, בעוד היא מנועה מלהגיב, עקב מעמדה הציבורי הרם. למרבה הצער ככל שהבליגה התובעת, כך גבר מסע הנקם התקשורתי שבו נקטה הנתבעת כנגד התובעת, מסע מכפיש, זדוני ואכזרי, החוצה את גבולות החוק והנורמות הבסיסיות שביסוד שיטת המשפט בישראל".

הבוקר הודיעו עורכי דינה של נתניהו לבית המשפט על הגשת התביעה, בצד בקשה לאחד את תיק התביעה של פרץ עם התביעה החדשה, כך שהתיקים יאוחדו. כזכור, פרץ תבעה את נתניהו בגין אי תשלום שכר מינימום, פיצויי פיטורים, פדיון חופשה שנתית ופיצוי בגין עוגמת נפש לאחר שטענה כי נתניהו "התנכלה, השפילה אותה וביזתה אותה כאדם וכעובד בפרהסיה, בשיטתיות, ללא רחם במשך שנים". סך הכל תבעה פרץ סכום של 374,359 שקלים.

בהמלצת נשיא בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, רמי כהן, פנו נתניהו ופרץ לגישור. בשנתיים שחלפו מאז מונו שני מגשרים, פרופ' מוטי מרוני ועו"ד נחום פיינברג. לפני שבועיים הודיע עורך דינה של פרץ לבית הדין כי הליך הגישור מוצה. התיק נקבע להוכחות ב- 16 באפריל, במסגרתו צפויים להעיד איש העסקים רוני מאנה ומי שהיה עד לאחרונה ראש הסגל בלשכת נתניהו, נתן אשל.

פרץ עבדה בביתם של הזוג נתניהו בקיסריה במשך שש שנים, בין 2004-2009. לדברי נתניהו, בין השתיים "נוצרו קשרים חמים החורגים מיחסי עובד- מעביד סטנדרטיים". פרץ, 45, תושבת חדרה, עבדה בהיקף של חצי משרה. על פי חוזה ההעסקה שצורף לתביעה, פרץ הרוויחה שכר של 2,563 שקל ברוטו בחודש, בצד 400 שקל עבור נסיעות ודמי הבראה חודשיים בגובה 97 שקלים. בסעיף האחרון לחוזה נכתב כי במקרה של מחלוקת בין הצדדים, ישמש רוני מאנה בורר בין הצדדים.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

בנוסף, טוענת נתניהו בכתב התביעה כי פרץ הפרה מסמך סודיות עליה חתמה. להסכם ההעסקה בין השתיים צורף נספח סודיות, שבו התחייבה פרץ לא להעביר מידע שהגיע אליה בעת עבודתה. היא התחייבה לשלם פיצוי בסך 50 אלף דולר אם תפר התחייבות זו. בסך הכל דורשת נתניהו פיצוי של 587,600 שקל. 187,600 שקל בגין הפרת סודיות, פיצוי כספי בסך 300 אלף שקל בגין לשון הרע ופיצוי כספי בסך 100 אלף שקל בגין פגיעה בפרטיות.

נתניהו מעלה בתביעה את השאלה מדוע המשיכה פרץ לעבוד בבית נתניהו במשך כשש שנים. "מה מנע בעדה לעזוב את מקום העבודה "'הנוראי כל כך' כפי שהיא מגוללת בתיאוריה המופרכים". בנוסף, רומזת נתניהו כי פרץ אחראית להדלפות שנעשו לתקשורת בעניין הליך הגישור ש"התפוצץ", בעוד שלטענת נתניהו הליך הגישור והמשא ומתן התנהל באופן תקין. "המידע הזדוני שהזרימה ועדיין מזרימה הנתבעת לאמצעי התקשורת ומסע הנקמנות התקשורתי שהיא מנהלת כנגד התובעת, בניגוד להסכם ברור ומפורש שנכרת עימה, גרמו לפגיעה אנושה בשמה הטוב של התובעת ובמוניטין שלה", נכתב. "בנסיבות אלה, לא נותרה בידי התובעת הברירה, אלא לעתור לבית הדין על מנת לשים קץ פעם אחת ולתמיד למעללי הנתבעת ולנזקים המתמשכים שהיא גורמת להם".

עורך דינה של פרץ, אסף שרעף, אמר כי תגובתם תימסר לבית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ