יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

כתב אישום בגין סחיטה באיומים הוגש היום (שני) נגד רוני הררי ואנדרי סבסטיאנוב. הררי נעצר בעקבות שידור ראיון עמו בתוכנית "פנים אמיתיות" בערוץ 10 בחודש שעבר. במהלך שידור התוכנית, בה סיפר הררי על כך שהוא עוזב את עולם הפשע, הבחינה אחת הצופות כי מכונית בה נוהג הררי שייכת למשפחתה. מששאלה את בעלה לפשר הדבר הוא התוודה כי הררי סחט ממנו את מכונית היוקרה.

האישום הראשון נגד הררי וסבסטיאנוב נוגע לפרשה שהחלה באוגוסט 2010. אייל זוארס ואבי לוי, שעסקו בניכיון שיקים, נקלעו לקשיים בעסק שברשותם. בסמוך לאותה תקופה פנה אבי לוי לרוני הררי וביקש ממנו את עזרתו להסדר חובותיו מול שותפו העסקי, זוארס. הררי הסכים לתווך בין השניים וקבע פגישה בנוכחות סבסטיאנוב, לוי וזוארס. הררי טען כי החוב של אבי לוי עבר אליו וכעת נדרש מזוארס לשלם לו סכום של 250 אלף שקלים בתשלומים חודשיים של עשרת אלפים שקלים בכל חודש.

לאחר שבעה חודשים שבהם שילם זוארס להררי כ-70 אלף שקלים, הוא נקלע לקשיים כלכליים, והפסיק להעביר לו כספים. בינואר 2012 פגש סבסטיאנוב את זוארס בסופרמרקט בגבעת שמואל והורה לו להמתין לבואו של הררי שישאל אותו מספר שאלות. הררי הגיע למקום והורה לזוארס להתלוות אליו לתחנת דלק בקרבת מקום. כשהגיעו הוצא זוארס מהמכונית ושם אמר לו הררי ש"אני אחתוך לך את הפנים" במידה ולא ישלם לו סכום של 100 אלף שקלים באופן מיידי.

רוני הררי (מימין)צילום: חגי אהרון, ג'יני

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

זוארס הבטיח לשלם את הכסף, אולם הצליח לגייס סכום של 5,000 שקלים בלבד. בעקבות כך, הררי זימן את זוארס לביתו במושב קדימה, טען באוזניו כי יש לו הצעה עסקית שיכולה לעניין אותו והוסיף כי עליהם לפגוש אדם נוסף במושב המעורב בעסקה. כשהגיעו ליעדם, נטלו השניים אלה וסכין והודיעו לזוארס: "מפה אתה לא יוצא עד שאתה גומר את החוב". בנוסף החליט הררי להחרים את מכוניתו של זוארס אשר ניסה להסביר להררי כי זו לא בבעלותו. בתגובה ענה הררי כי "מי שיש לו בעיה שיבוא אלי".

האישום השני נגד הררי וסבסטיאנוב נוגע לסכסוך עסקי בין מיכאל סריקוב שהיה מיודד עם סוחר מכוניות בשם בועז משה ללקוח. מכתב האישום עולה כי במאי 2011 התפוצצה עסקה של מכירת משאית במגרש המכוניות. הקונה הטיח במשה כי הוא מתכוון לערב בנושא את הררי.

לאחר מכן פנה בועז משה לחברו סריקוב, בעל מגרש מכוניות בעצמו - לו חבר משותף עם הררי - וביקש ממנו לגלות מה מעורבותו של הררי במכירת המשאית ואיך שמו נקשר לאדם שאיים בשמו. סריקוב חזר למשה והודיע לו כי אין קשר בין השניים.

חודש לאחר מכן קיבל בועז משה שיחת טלפון מהררי שדרש ממנו סכום כספי רק בשל "עירוב שמו" בסכסוך. הררי דרש "זכויות יוצרים" על השימוש בשמו. בעל המגרש הבהיר לו כי אין בכוונתו לשלם והוא לא היה זה שעשה שימוש בשמו. הררי לא ויתר ודרש את הכסף מסריקוב ששילם לו את הכספים.

כמה שבועות מאוחר יותר פוגש סריקוב את הררי ברחוב אלנבי בתל אביב. סריקוב ביקש מהררי את עזרתו בגביית חוב והררי הסכים - בתמורה ל-40 אלף שקלים. סריקוב התקשה להחזיר את הכסף והררי זימן אותו לשיחה על הזדמנות עסקית שנפלה בחיקו, בדיוק כמו בפרשה הראשונה, סריקוב הגיע לביתו של הררי בקדימה ונלקח על ידי הררי ושותפו לחורשה בקרבת מקום.

השניים איימו עליו: "מפה אתה לא יוצא בחיים, אלא אם תשלם סכום של 40 אלף שקלים". בנוסף טען הררי בפני סריקוב כי מיום זה והילך הוא גם שותפו העסקי במכירת המכוניות וטען כי בשל השותפות הוא חייב לו מליון וחצי שקלים. סריקוב התקשה לשלם את הכספים וחזר לביתו של הררי על פי דרישתו לפגישה נוספת.

באותה פגישה לקח הררי לסריקוב ג'יפ מסוג ב.מ.וו בעלות של חצי מליון שקלים והורה לו להעבירו לסבסטיאנוב. הררי דרש מסריקוב לחתום על זיכרון דברים לפיו קיבל במעמד החתימה סכום של 410 אלף שקלים למרות שלא שולם לו כסף. תחילה סירב סריקוב אולם לאחר שנאמר לו: "אם יש לך אומץ אל תחתום על זיכרון הדברים", הוא חתם והעביר את כלי הרכב לבעלותו של סבסטיאנוב. נגד השניים הוגש כתב אישום לקשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה באיומים, ומעצרם הוארך עד תום ההליכים. עורכי דינם טוענים כי השניים מכחישים כל קשר לפרשה ולטענתם לא סחטו אף אחד מהמתלוננים בתיק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ