רויטל חובל
רויטל חובל

משטרת טבריה עצרה בשבוע שעבר את רון קובי, פעיל חברתי בטבריה, בחשד שאיים והטריד את ראש העיר זוהר עובד. זאת, לאחר שפרסם תמונה בפייסבוק בה נראה עובד מבלה בבית קפה בגבעתיים. המשטרה ביקשה לאסור על קובי להעלות לרשת האינטרנט תכנים שעלולים לפגוע בשמו הטוב של עובד. הוא שוחרר לביתו תחת האיסור ליצור קשר עם ראש העירייה למשך 30 ימים.

לפני כשנה הקים קובי קבוצה בפייסבוק בשם "מרימים את טבריה מהקרשים", שבה חברים 5,500 איש. בערב יום רביעי האחרון הגיע קובי לישיבת המועצה בעיר, אך כמה דקות לאחר שהחלה נלקח למעצר. יום קודם לכן פורסמה תמונה בפייסבוק שבה נראה עובד שותה קפה בגבעתיים ביום שבו היה אמור להיפתח משפטו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חדירה לחומר מחשב כדי לעבור עבירה אחרת ופגיעה בפרטיות בבית המשפט.

קובי התעקש בפני חוקרי המשטרה כי לא הטריד ולא איים על ראש העיר, וכי התמונה לא צולמה על ידו. במשטרה לא השתכנעו מדבריו והוא נעצר ללילה. למחרת ביקשה המשטרה מבית משפט השלום בנצרת להאריך את מעצרו בשלושה ימים נוספים. בסופו של דבר הוחלט לוותר על הבקשה להארכת המעצר, אולם לדברי קובי, המשטרה ביקשה להתנות את שחרורו במגבלה לפיה ייאסר עליו להעלות לרשת האינטרנט תכנים שעלולים לפגוע בראש העיר ובשמו הטוב. סניגורו של קובי התנגד ובסופו של דבר הוא שוחרר לביתו תחת האיסור ליצור קשר עם ראש העירייה למשך 30 ימים.

רון קובי, נעצר בחשד לאיומים והטרדה של ראש הער זוהר עובדצילום: אלון רון

"הם שוכחים שאנשים יכולים לכתוב מה שהם רוצים בפייסבוק", אמר קובי ל"הארץ". "אנחנו חיים במדינה דמוקרטית. הסברתי להם שלא היו שום הטרדות ושהשיחות ביני לבין ראש העיר מוקלטות. באיזה קלות מכניסים אנשים למעצר ומבקשים להאריך את מעצרם בלי לבדוק בכלל".

מעיריית טבריה נמסר בתגובה: "במשך חודשים ארוכים מטריד קובי את ראש העירייה באמצעות שיחות טלפוניות. ראש העירייה התרה באוזני מר קובי לבל ישוב ויטריד אותו, אך זה לא הפנים את בקשותיו. לראש העירייה לא נותרה ברירה אלא להגיש תלונה. ראש העירייה אינו מתנגד לביקורת, ובתנאי שהיא נעשית בצורה מכובדת. מר קובי וחבריו עברו כל גבול, כאשר במשך חודשים רבים הם משתלחים בראש העירייה באמצעות קללות, מילות גנאי ואף באמירות שיש בהן משום לשון הרע. ראש העירייה שוקל בימים אלה הגשת תביעות דיבה נגד חברים בקבוצת הפייסבוק בראשה עומד רון קובי". ממשטרת מחוז צפון נמסר כי "בעקבות תלונתו של ראש העיר החשוד נעצר ונחקר בגין הטרדתו. בבית המשפט שוחרר החשוד בתנאים מגבילים ובהסכמת המשטרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ