תומר זרחין

נמצא פתרון שיאפשר את הסגרתו של לורנס סת ויין, שבית המשפט התנה את הסגרתו לארה"ב באספקת אוכל כשר. רשויות האכיפה האמריקאיות הודיעו בימים האחרונים כי יספקו לו אוכל כשר מרגע נחיתתו בארה"ב עד לבחינת אפשרות להעבירו לבית כלא במדינה בארה"ב המספקת אוכל כשר לאסירים.

ויין הועמד לדין והורשע בנהיגה בשכרות ובהריגת אזרח אמריקאי בתאונת דרכים, שלאחריה ברח מהמקום מבלי שהושיט לנפגע עזרה. ב-1999 הוא נדון בפלורידה ל-19 שנות מאסר וערעור שהגיש נדחה. ב-2000 ברח לישראל בזהות בדויה ובדרכון מזויף, והקים בינתיים משפחה. רק בשנה שעברה הוא אותר על ידי סוכן של האף-בי-איי.

בחודש שעבר הורה שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, בן ציון גרינברגר, על הסגרתו של ויין, המיוצג על ידי הסנגוריה הציבורית, לארה"ב. הוא התנה את ההסגרה באספקת אוכל כשר לווין כדי לא לפגוע בחופש הפולחן שלו. בית המשפט לא ברר אם ויין אכן שמר כשרות לפני שנתפס בישראל.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

גרינברגר התנה את ההסגרה בכך שפלורידה - שהיא בין המדינות שאינן מספקות אוכל כשר לאסירים בתחומה - תתחייב לספק לו אוכל כשר. לחלופין, היא נדרשת להתחייב להעבירו למדינה אחרת שבה מסופק אוכל מסוג זה לאסירים, בשם חופש הדת והפולחן הדתי. היום הודיעה המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, שבראשה עו"ד גל לברטוב, כי רשויות האכיפה האמריקאיות העבירו התחייבות לספק לויין אוכל כשר מיום נחיתתו בארה"ב.

האמריקאים התחייבו כי עם הגעתו יוחזק ויין בבית כלא מחוזי ויהיה תחת אחריותו של השריף של מחוז אורנג' כדי שאספקת אוכל כשר תובטח לו. בכלא המחוזי יעבור ויין הערכה, שבסיומה  יועבר לבית כלא בפלורידה, במדינה אחרת בארה"ב או בבית מאסר פדראלי, המספקים אוכל כשר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ